Turkcell, Vodafone, Türk Telekom bir SMS'le Findeks Kredi Notunu hemen öğrenin

Vatandaşlar, Findeks Kredi Notunu öğrenmek istediklerinde cep telefonlarından bir SMS göndererek bu işlemi yapabilirler. Turkcell, Vodafone, Türk Telekom müşterileri için o işlemler.

Finans 20.04.2022 - 12:29 20.04.2022 - 12:29 Mustafa Karagöz

Emlak365.com - Bankalardan kredi kullanacaklar için çok önemli olan hususlardan birisi de kredi notu. Bankaların tamamı kişinin kred puanına göre kredi onayı verir. Kredi notu düşük olanlar kredi kullanamazken kredi puanı yüksek olanlar ise özel avantajlardan faydalanırlar. Peki müşteriler kredi puanlarını nasıl öğrenebilirler?

SMS İLE KREDİ FİNDEKS PUANI ÖĞRENMEK İÇİN

Vatandaşlar kredi puanlarını bankaların sundukları hizmetler üzerinden, findeks üzerinden veya kredi başvurusu aşamasında bankadan öğrenebilirler. Kredi puanı öğrenmek için müşterilerin belli bir ödeme yapmaları gerekmekte. Ödeme tutarı genel olarak 11 TL ile 14 TL arasında değişir. 

Findeks üzerinden kredi puanını öğrenmek isteyenler dijital kanal üzerinden online ödeme ile kredi puanlarını öğrenebilirler. Bankaların online hizmetleri üzerinden yine kredi puanları öğrenilebilir. e-Devlet sistemi üzerinden de vatandaşlar sadece ayda bir defa olmak üzere Kredi Risk Puanı sorgulaması yapabilirler. 

Tüm bu seçenekler dışında ise vatandaşlar müşterisi oldukları GSM Operatörleri üzerinden SMS ile findeks kredi notu sorgulaması yapabilirler. 

Turkcell müşterisi olanlar için findeks kredi notu sorgulama

Turkcell müşterileri findeks kredi notu öğrenmek istediklerinde 1122 numaraya kısa mesaj gönderecekler. SMS gönderiminde T.C. numarası ve doğum yılı yazılacak. Bu bilgiler arasında ise boşluk bırakılacak. Turkcell findeks notu öğrenme ücreti 14 TL'dir. 

Vodafone müşterisi olanlar için findeks kredi notu sorgulama

Vodafone müşterileri de T.C. kimlik numaralarını ve bir boşluk bırakarak doğum yılını yazarak 1122'ye kısa mesaj gönderecekler. Bu şekilde findeks notu öğrenilebilecek. Ücreti 14 TL'dir. 

Türk Telekom müşterisi olanlar için findeks kredi notu sorgulama 

Türk Telekom müşterileri SMS ekranına kimlik numarası ve doğum yılını yazacak 1122'ye gönderecekler. 14 TL karşılığında kredi puanı öğrenilebilecek. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@