Türkiye Bankalar Birliği Duyurdu: Cebinde Kredi Kartı Olanlara Faizsiz Kredi Müjdesi!

Acil nakit paraya ihtiyacım var diyenlere bankalardan faizsiz para müjdesi! Kredi kartından faizsiz para nasıl çekilir, şartları neler?

FİNANS 20.07.2021 - 18:00 25.07.2021 - 11:31 Gülcan Özer

Bankalarda faiz oranları her geçen gün biraz daha yükselmeye devam ederken süreçte acil nakit paraya ihtiyacı olan kişilerde daha az faiz yükü ödeyebilecekleri yöntemler aramaya başladı. Özellikle de kısa süreli nakit ihtiyaçlarda kullanabileceğiniz pek çok yöntem bulunuyor. 

Bunlardan biri de kredi kartı olarak öne çıkıyor. Doğru kullanıldığı takdirde kredi kartı büyük avantajlar sağlarken özellikle de pandemi dönemi sonrasında kredi kartı kullanan kişilerin sayılarında rekor artış yaşandı. Artık nerede ise kredi kartı olmayan kişi sayısı yok denecek kadar az bir seviyeye ulaşırken pek çok kişinin ise cebinde ise ikinci bir kredi kartı bulunuyor. 

KREDİ KARTI OLANA BANKALARDAN FAİZSİZ BORÇ PARA! 

Kredi kartı doğru kullanılması durumunda tam bir hayat kurtarıcı joker haline dönüşürken Türkiye Bankalar Birliği tarafından yapılan duyuru ile kredi kartı müşterilerine faizsiz borç para imkanı sunuldu. TBB tarafından yapılan açıklamada "Kredi kartları, işlem tarihinden sonra borcun ödenmesi için 10 ile 40 gün arasında bir vadeyi faizsiz olarak kart hamiline sunar. Başka bir ifade ile faizsiz kredi imkânı sağlanır" denilerek faizsiz kredi müjdesi verilmiş oldu. 

Kredi kartından nakit para çeken kişiler, çekmiş oldukları bu tutarı bankanın kendisine sunmuş olduğu 10 ila 40 günlük süre zarfında ödemeleri halinde faizsiz olarak bankadan para çekme imkanı elde edecekler. Bu imkandan yararlanmak isteyen kişilerin kredi kartı kullanmış olduğu bankalar üzerinden irtibata geçmeleri yeterli olacak. 

faizsiz-para

KREDİ KARTI OLANLAR AMAN DİKKAT! SAKIN BUNLARI YAPMAYIN...

Kredi kartının dikkatli kullanımı büyük önem taşıyor. Cebinde bulunan kredi kartını dikkatli harcayan kişiler için kredi kartı kötü gün dostu olurken bilinçsiz yapılan harcamalar ise ne yazık ki bir süre sonra kişinin kendisini içinden çıkamayacağı büyük bir borç batağında bulmasına neden oluyor. 

Öncelikle kredi kartı için her ay bütçenin belirlenmesi ve asla belirlenen bütçenin üzerinde harcama yapılmaması, o ya sadece asgari ödeme tutarı yatırıldıysa bir dahaki ay borç tamamen kapatılmadan harcamaya devam edilmemesi, üst üste çok sayıda taksitli borcun altına girilmemesi dikkat edilmesi gereken en önemli konular arasında bulunuyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@