Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Kurumlar Vergisi Rekortmeni Oldu!

2018 yılı kurumlar vergisi rekortmenleri listesi açıklandı. Açıklanan listeye göre Türkiye'nin kurumlar vergisi rekortmeni Turkiye Cumhuriyet Merkez Bankası oldu!

Gündem 20.11.2019 - 10:17 15.07.2021 - 00:12 Serhat Karaman

2018 yılı kurumlar vergisi rekortmenleri listesi açıklandı. Açıklanan listeye göre Türkiye'nin kurumlar vergisi rekortmeni Turkiye Cumhuriyet Merkez Bankası oldu!

Son dönemde yapmış olduğu faiz indirimleri ve sürekli olarak gündemde tutulan bağımsızlık tartışmaları ile adından söz ettiren Merkez Bankası yeni bir rekora imza attı. Türkiye'nin Kurumlar Vergisi Rekortmeni Oldu! Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan verilere göre Türkiye'nin 2018 yılı kurumlar vergisi rekortmeni adına 10 milyar 610 milyon 547 bin 65 lira vergi tahakkuk ettirilen Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası oldu. Merkez Bankası tarafından elde edilen rekor piyasalarda büyük yankı uyandırdı. Merkez Bankası Başkanı Görevden Alınmıştı! Hatırlanacağı üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından faiz indirimi konusunda sert tutumu nedeni ile eleştirilen Murat Çetinkaya görevden alınmış ve yerine başkan yardımcısı olarak kurumda görev alan Murat Uysal atanmıştı. Murat Uysal göreve geldiği ilk Merkez Bankası toplantısı olan Haziran ayı PPK topantısı ile faiz indirimine başlamış ve toplamda 3 toplantı ile 1000 baz puan faiz indirimi yaparak büyük yankı uyandırmıştı. Tek haneli faiz uygulamasına doğru Merkez Bankası adım adım ilerlemeye devam ederken Aralık ayı toplantısı ile yeni bir faiz indirimi müjdesi gelip gelmeyeceği de merak konusu oldu. Emlak365.com 


Gelişmelerden Haberdar Olun

@