Türkiye depremlere Japon teknolojisi ile karşı koyacak!

Türkiye’de son zamanlarda yaşanan depremler sonrasında hükümet harekete geçti. Onlarca konut ve işyerinin zarar görmesinden sonra Japon afet teknolojisinin Türkiye’ye getirileceği açıklandı.

GÜNDEM 14.08.2019 - 12:27 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Türkiye’de son zamanlarda yaşanan depremler sonrasında hükümet harekete geçti. Onlarca konut ve işyerinin zarar görmesinden sonra Japon afet teknolojisinin Türkiye’ye getirileceği açıklandı.

Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı'nın Türkiye Başkanı Takehiro Yasui, Japonya’da yaşanan onlarca depremde hiçbir bina ve işyerinin zarar görmemesinden dolayı Türkiye’ye de aynı sistmenin getirileceğini açıkladı.JAPONYA’DAKİ DEPREM TEKNOLOJİ TÜRKİYE’DE DE UYGULANACAKTürkiye'de meydana gelen depremler sonrasında afet yönetimi konusunda AFAD, İçişleri ve Milli Eğitim Bakanlığı gibi kurumlarla ortaklaşa projelerin gerçekleştirildiğine dikkat çeken Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı'nın Türkiye Başkanı Takehiro Yasui, Japonya’da depremlere karşı uygulanan teknolojini Türkiye’ye de entegre edilerek 'Disk Ankrajları' Türkiye'de tasarlanıp,  uygulanacağını söyledi. Entegre edilecek teknoloji ile 10 bin civarında okulun sismik güçlendirilmesi planlanıyor.KONUT VE İŞYERLERİ DEPREME KARŞI GÜÇLENDİRİLECEKAyrıca depremler hakkındaki tecrübeleriyle bilinen Japonya'nın Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) "Japon Teknolojisinin Yaygınlaştırılması Programı" kapsamında, konut ve işyerlerin depreme karşı sismik güçlendirilmesi hakkında da çok önemli hamlelerin gerçekleştirileceğini belirtti.DEPREM BİLİNCİ ÖĞRENCİLERE AKTARILACAKTürkiye’de şimdiye kadar 157 bin 643 kişiye 'Temel Afet Bilinci Eğitimi' verildiğini açıklayan Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı'nın Türkiye Başkanı Takehiro Yasui,  hedeflerinin ilköğretim öğrencilerine afet bilincini aşılamak için 'afet Yönetimi' dersinin müfredeta sokulması olduğunu  aktardı. Böylelikle öğrenciler küçük yaştan deprem gibi afetlere karşı duyarlı olacak ve geleceklerini sarsılmaz bir şekilde inşa etmenin planını yapacak. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@