Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Seçilen Mustafa Gültepe Kimdir, Nerelidir, Kaç Yaşındadır, Ne İş Yapmaktadır?

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı seçilen Mustafa Gültepe hakkında araştırmalar yapılıyor. Mustafa Gültepe kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır, ne iş yapmaktadır?

Gündem 13.06.2022 - 18:31 13.06.2022 - 18:31 Engin Uzunoğlu

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) 29. Olağan Genel Kurulu bugün İstanbul Haliç Kongre Salonu’nda yapıldı. İhracatçılar kullandıkları oylarla yeni başkanlarını seçtiler. Yapılan açıklamalara göre seçime tek aday olarak giren Mustafa Gültepe Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı seçildi. Mustafa Gültepe 284 geçerli oyun 273’ünü alarak TİM’in yeni başkanı oldu. Peki TİM Başkanı Mustafa Gültepe kimdir, nerelidir, ne iş yapmaktadır?

MUSTAFA GÜLTEPE KİMDİR?

1968 yılında Trabzon’un Tonya ilçesinde doğmuştur. Başarılı bir eğitim hayatı geçiren Mustafa Gültepe 1990 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nü bitirmiştir. 1997 yılında ise Mustafa Gültepe İstanbul Üniversitesinde alanında yüksek lisans eğitimini tamalamıştır. 

Mustafa Gültepe eğitimini tamamladıktan sonra 1992 yılında Taha Tekstil ile iş hayatına girmiştir. Taha Grubu’nun şirketlerinden olan ve 1994 yılında kurulan Talu Tekstil firmasının hem kurucu ortağı hem de yönetim kurulu başkanı olmuştur. Hazır giyim sektöründe 25 yıllık tecrübeye sahip olan Mustafa Gültepe İstanbul, Sakarya, Malatya gibi şehirlerde üretim tesislerine sahiptir. Mustafa Gültepe’nin sahip olduğu tekstil şirketlerinde yaklaşık 2.000 kişi istihdam edilmektedir. 

2010 yılından itibaren İstanbul Hazır Giyim Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Yönetim Kurulu’nda bulunan Mustafa Gültepe 2014 yılında Başkan Yardımcısı, 2018 yılında ise Başkan olmuştur. Sakarya 1. Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı da olan Mustafa Gültepe Türkiye İhracatçılar Birliği yönetim kurulunda görev almıştır. 13 Haziran 2022 tarihinde ise Mustafa Gültepe Türkiye İhracatçılar Birliği Başkanı seçilmiştir.

Mustafa Gültepe çeşitli sivil toplum kuruluşlarında da aktif görevlerde bulunmaktadır. Bir dönem Trabzonspor yönetim kurulu üyesi olmak için seçime girmişse de yer aldığı yönetim listesi seçimi kazanamamıştır. Çok iyi derecede İngilizce bilen Mustafa Gültepe evli ve 3 çocuk babasıdır.

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@