Türkiye İle Amerika Anlaştı! Ateşkes Sağlandı, YPG Güvenli Bölgenin Dışına Çekilecek

Türkiye tarafından Suriye'nin kuzeyinde yapılan Barış Pınarı Harekatı için Amerika heyeti ile yapılan görüşme sona erdi.

GÜNDEM 17.10.2019 - 21:01 15.07.2021 - 00:13 Emlak 365

Türkiye tarafından Suriye'nin kuzeyinde yapılan Barış Pınarı Harekatı için Amerika heyeti ile yapılan görüşme sona erdi. Türkiye istediklerini aldı ve masadan ateşkes anlaşması ile kalktı. Haberin detayları haberimizde!

Türkiye ile Amerika arasında büyük bir gerilime sebep olan Suriye operasyonu için beklenen anlaşma sağlandı. Türk heyeti masadan istediklerini alarak kalktı ve ateşkes sağlandığı duyuruldu. YPG 120 Gün İçerisinde Güvenli Bölgenin Dışına Çekilecek! ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, ABD ve Türkiye'nin Suriye'de ateşkes için anlaştığını söyledi.Barış Pınarı Harekatına 120 saatliğine ara verilecektir. ABD YPG'nin güvenli bölgeden çekilmesini sağlayacakABD Başkan Yardımcısı Pence, Türkiye ve ABD'nin DEAŞ'ın Suriye'nin kuzeydoğusunda tamamen yok edilmesi konusunda fikir birliğine vardığını söyledi.ABD Başkan Yardımcısı Pence: ABD Türkiye'ye yeni yaptırımlar uygulamayacak, var olan yaptırımlar geri çekilecek.ABD Başkan Yardımcısı Pence: Amacımız önümüzdeki 120 saat içinde (YPG'nin) çekilmesini sağlamak. Bu başlamış durumdaABD Başkan Yardımcısı Mike Pence: YPG, bize bölgeden çıkma güvencesi verdi.Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@