Türkiye Karla Kaplanacak! Ankara, İstanbul ve Birçok İl Meteoroloji Tarih Verdi

Türkiye'nin büyük bir bölümü karla kaplanacak. Ankara, İstanbul gibi şehirlerin de listede yer aldığı çok sayıda şehirde etkili olacak kar yağışı için Meteoroloji tarih verdi.

Gündem 25.11.2021 - 14:34 25.11.2021 - 14:34 Mustafa KARAGÖZ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü uzun vadeli hava tahmin raporunu yayımladı. Rapora göre önümüzdeki hafta içinde Türkiye'de kar yağışı etkili olacak. Öyle ki başta Ankara, İstanbul gibi şehirlerde etkili olacak yağışlar toplamda çok sayıda ilde etkisini gösterecek. Kar yağışının özellikle İç Anadolo Bölgesi ve Doğu Anadolu Bölgesinde etkili olması bekleniyor. 

ANKARA, İSTANBUL VE BU ŞEHİRLERE KAR GELİYOR

Kar yağışı ve soğuk hava dalgasının önümüzdeki günlerde kendiini hissettirmeye başlaması bekleniyor. 

Meteoroloji hava sıcaklıklarının 29 Kasım tarihinden itibaren yurt genelinde azalacağını ilan etti. 30 Kasım Salı günü ise yer yer karla karışık yağmur ve kar yağışlarının etkisini artıracağı vurgulandı. Ancak esas kar yağışının 1 Aralık Çarşamba günü etkili olması bekleniyor

Hangi şehirlerde kar yağışı olacağına ilişkin hazırlanan raporda başkent Ankara olmak üzere Karadeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgesi'nin tamamı Aralık ayına kar yağışı ile girecek. 30 Kasım salı günü başlayacak yağışın 1 Aralık'ta tüm yurtta etkili olması bekleniyor.

Kar yağışlarına ilişkin detaylı hava tahmin raporu ise birkaç gün içinde Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün web sitesinde yayımlanacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@