Türkiye Tarihinin İcradan En Büyük Satış İhalesi Yapılacak! 437 Daire ve Dükkan Satılacak

Bankaya olan döviz cinsinden borcunu ödeyemeyen Çiftçiler Gayrimenkul Danışmanlık A.Ş. ile Askam Kamyon A.Ş.'ye ait 437 daire ve dükkan icradan satılacak.

Emlak Haberleri 24.05.2022 - 14:53 24.05.2022 - 14:53 Gülşah Konuk Akın

Türkiye tarihinin icradan en büyük satış ihalesi ilk kez 1 Haziran 2022'de yapılacak. Zincirlikuyu'da bulunan Çiftçi Towers'da bulunan 437 daire ve dükkan icradan satılacak. İcradan satılacak gayrimenkuller için 4 milyar 289 milyon 645 bin TL değer biçildi. İcradan satışı yapacak bankanın alacak borcu ise 347 milyon dolar. Halk TV'nin haberine göre, icra dosyasında alacakları taraf özel bir banka, borçlu olan taraf ise Çiftçiler Gayrimenkul Danışmanlık A.Ş. ve Askam Kamyon A.Ş bulunuyor. Şirketin bankadan aldığı krediyi ödememesi nedeniyle banka, şirket adına kayıtlı mülklerin satışını talep etti ve icra ihalesi için de gün belirledi.

çiftçi-towers-icradan-satılık

EN YÜKSEK TUTARLI İCRADAN SATIŞ DOSYASI OLARAK KAYITLARA GEÇTİ

İcra dosyası içerisinde bulunan belgelere göre bankanın alacağı bir hayli yüksek. Özel bankanın şirketten toplam 347 milyon dolar alacağı var. Verdiği kredinin ödenmemesi üzerine banka, ipoteğin paraya çevrilmesi için icra takibi başlattı. İcradan satılacak gayrimenkuller, Zincirlikuyu'da inşa edilen Çiftçi Towers'da yer alıyor. 23 bin 859 metrekare alan üzerine kurulu olan 5 katlı iki kuleden oluşuyor. İcradan satılacak dairelerin 437 adet olduğu kayıtlarda yer aldı. Satılacak gayrimenkuller için belirlenen bedel 4 milyar 289 milyon 645 bin TL olarak en yüksek tutarlı icradan satış dosyası olarak kayda geçti.

İcra dosyasında yer alan bilgilere göre satışa konu olan dairelerin bazıları boğaz manzaralı. Tek tek satışta olacak dairelerin fiyatları 7 milyon ile 140 milyon TL arasında değişiyor. Satışa sunulan dairelerin en değerlisi 3 kattan oluşan 1.883 metrekarelik tripleks bir daire ve bedeli 140 milyon lira.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@