Türkiye Taşınma Dosyası sonuçları belli oldu! Toplu taşıma ilk sırada yer aldı

Türkiye’de vatandaşların taşınırken nelere dikkat ettiği verilerin yer aldığı ‘Türkiye Taşınma Dosyası’ sonuçları belli oldu.

Emlak Haberleri 14.08.2019 - 11:05 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Türkiye’de vatandaşların taşınırken nelere dikkat ettiği verilerin yer aldığı ‘Türkiye Taşınma Dosyası’ sonuçları belli oldu. Buna göre vatandaşların taşınırken dikkate aldığı ilk tercih toplu taşıma oldu.

Türkiye’de milyonlarca insan zaman zaman konut değişikliğine gidiyor. Konut değişikliğine giden vatandaşlar genellikle kendilerine uygun yeni konutları tercih ediyor. Yeni konutlar tercih edilirken en fazla dikkat edilen konusu ise konutların toplu taşıma araçlarına yakınlık mesafesi olduğu Türkiye’nin en büyük online hizmet platformu markaları Armut ve RahatTaşın tarafından edinilen veriler ışığında yayınlanan ‘Türkiye Taşınma Dosyası’ sonuçlarında ortaya çıktı.TOPLU TAŞIMAYA GÖRE TAŞINDILAR‘Türkiye Taşınma Dosyası’ sonuçlarına göre, 2019 yılının ilk yarısına ait taşınma talepleri hakkında aktarılan verilere göre Türkiye’de taşınma talepleri bir önceki döneme göre yüzde 7 arttı. Ocak ayından Haziran ayına kadar geçen ilk 6 aylık süreçte İstanbul’da  Marmaray  hatlarına yakın ilçeler öne çıkarken, Ankara’da da nisan ayında hizmete açılan Başkentray’ın yeni hatlarına insanların evlerini taşıdığı tespit edildi.İSTANBUL’DAN KAÇANLAR BODRUM’A YERLEŞTİİstanbullular, Şile ve Adalar’a taşındı. İstanbul’da en fazla göç veren ilçeler Eyüp, Sancaktepe ve Zeytinburnu oldu. Özellikle ilçeler Kadıköy, Beşiktaş ve Şişli’den taşınanların ise en çok Bodrum’u tercih ettiği orta çıktı. İzmir, Ankara, Muğla, Antalya ve Balıkesir ise İstanbul’dan taşınanların en çok tercih ettiği ilk 5 şehir oldu. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@