Türkiye'de Bir İlk: Kentsel Dönüşüm ve Şehircilik Vakfı Kuruldu!

Türkiye'de büyük bir yara haline gelen ve olası deprem riski nedeniyle büyük bir risk oluşturan kentsel dönüşüm konusunda süreci daha hızlı ilerletmek amacı ile Kentsel Dönüşüm ve Şehircilik Vakfı kuruldu.

Kentsel Dönüşüm 28.02.2020 - 13:45 15.07.2021 - 00:09 Emlak 365

Türkiye'de büyük bir yara haline gelen ve olası deprem riski nedeniyle büyük bir risk oluşturan kentsel dönüşüm konusunda süreci daha hızlı ilerletmek amacı ile Kentsel Dönüşüm ve Şehircilik Vakfı kuruldu. Söz konusu vakfın kuruluşunun en önemli amacı Türkiye'nin ilk şehircilik üniversitesi kuruluşunu sağlamak olarak duyuruldu.

Türkiye'nin ilk kentsel dönüşüm ve şehircilik vakfı kuruldu. Vakfın kuruluşu ile beraber Şehircilik Üniversitesi'nin kurulması amacı ile ilk resmi adım atılmış oldu. KENTSEL DÖNÜŞÜM VE ŞEHİRCİLİK VAKFI İLE SÜREÇ HIZLANACAKVakfın kuruluş amacı olarak kentsel dönüşüm süreçlerini çok daha hızlı bir şekilde yürütmek oldu. Şehircilik Üniversitesi'nin açılması ve kentsel dönüşümün gelişmesi amacı ile kurulan Vakıf sektörün önde gelen temsicilerini bir araya getirdi.Vakıf senedini imzalayan kurucular tarafından hayata geçirilen vakıftan sonraki adım ise Şehircilik Üniversitesi olarak duyuruldu. Bu sayede Türkiye'de kentsel dönüşüm sürecinin hızlandırılması ve başarılı bir şekilde sürdürülebilmesi amaçlanıyor. Kentsel Dönüşüm ve Şehircilik Vakfı Kurucu Üyeleri İsim Listesi Haluk SurAli YükselHaldun ErsenBirol YalçınOnur ÖktemGökhan ÇetinsayaPervin KınıkBünyamin DermanNüzhet AlbayrakEncan AydoğduHüseyin OflazAli Rıza EmreHakan KodalHasan RahvalıRamadan KumovaErsoy PehlivanAli Kemal ŞahinsoyMurat Ayan


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@