Türkiye'de En Çok Konut Satılan İl ve İlçeler Belli Oldu

TÜİK Mayıs 2018 konut satış oranları için açıklamada bulundu. Açıklanan verilere göre en çok konut satılan il ve ilçeler belirlendi.

Türkiye'de En Çok Konut Satılan İl ve İlçeler Belli Oldu

TÜİK Mayıs 2018 konut satış oranları için açıklamada bulundu. Açıklanan verilere göre en çok konut satılan il ve ilçeler belirlendi.

Türkiye'de En Çok Konut Satılan İl İstanbul OlduTÜİK Mayıs 2018 Konut Satış Oranları verilerine göre en çok konut satılan ilimiz her zamanki gibi İstanbul oldu. Türkiye'de gayrimenkul sektörünün göz bebeği olarak kabul edilen İstanbul'da 2018 yılının Mayıs ayı dönemi içerisinde toplamda 20 bin 61 adet konut satıldı. Toplam konut satışı oranı içerisinde İstanbul'un payı yakaladığı bu satış ortalaması ile yüzde 16,8 olarak belirlendi.İpotekli konut satışı verilerinde de yine İstanbul 6 bin 100 adet ipotekli konut satış rakamı ile birincilik koltuğunda kendisine yer buldu. Yabancılara konut satışı rakamları incelendiğinde yabancıların İstanbul'a olan ilgilerinin azalmadığı görülürken yabancıların en fazla konut aldığı ilimiz yine İstanbul oldu. Mayıs ayı içerisinde yabancılar İstanbul'dan 854 adet konut aldı.Türkiye'de En Çok Konut Satılan İlçe İstanbul'danTürkiye'de en çok konut satılan ilçe sıralamasında birinciliği yine İstanbul elde etti. İstanbul ilçeleri arasında yer alan Esenyurt toplam 3 bin 173 adet konut satışı ile birinciliği elde etti. En yakın takipçisi olan Pendik ilçesinin satış rakamı 1020 adet olurken Esenyurt konut satış rakamları ile büyük bir fark yarattı.Son dönemde yapılan Esenyurt konut projeleri 2018 duyurularının fazlalığının yanı sıra Esenyurt'a yakın konumda olan yeni ulaşım ve alt yapı projelerinin fazlalığı da bu artışta büyük rol sahibi oldu. Her geçen gün artan nüfusu ile en çok konut satılan ilçeler sıralamasındaki yerini koruyacak gibi görünen Esenyurt yeni projeler ve kentsel dönüşüm çalışmaları ile konut üretimini de sürdürüyor.Emlak365.com