Türkiye'de fazla selfie çekilen şehir belli oldu!

Türkiye’de insanların hangi şehirde en fazla selfie çektiği yüksek lisans öğrencisi Şule Baş tarafından ortaya çıkarıldı.

GÜNDEM 25.08.2019 - 20:00 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Türkiye’de insanların hangi şehirde en fazla selfie çektiği yüksek lisans öğrencisi Şule Baş tarafından ortaya çıkarıldı.

Türkiye’de insanlar zaman güzel gördükleri yerlerde kendilerini çekip sosyal medya platformalarında paylaşıyor. Sosyal medya platformlarında çoğu insanın karşılaştığı selfielerin en çok hangi ilde çekildiği belli oldu.YÜKSEK LİSANS ÖĞRENCİSİ TÜRKİYE’NİN SELFİE HARİTASINI ÇIKARDIEge’nin incisi İzmir’de İletişim Fakültesi Yüksek Lisans Programı öğrencisi Şule Baş, herkese açık Instagram hesapları üzerinden Türkiye'nin selfie haritasını çıkardı. Baş'ın çıkarmış olduğu  selfie haritasına göre, kadınların erkeklere göre daha fazla selfie çektiği ortaya çıktı. Ortaya çıkan selfie haritasına göre en fazla selfie çekilip paylaşılan şehrin ise Kocaeli olduğu görüldü.KOCAELİ’NİN ÇIKMASI ŞAŞIRTTIİletişim Fakültesi Yüksek Lisans Programı öğrencisi Şule Baş tarafından çıkarılan selfie haritasında en fazla selfie çekilen şehrin Kocaeli olmasından dolayı şaşıran kadınlar araştırma sonucunun İstanbul çıkmasını beklediklerini ifade ederek, genellikle gezmeye gittiklerinde selfie çektiklerini açıkladı.İSTANBUL OLMASINI BEKLERDİM“Türkiye'de kadınların en fazla selfie çektiren ilinin Kocaeli olmasına şaşırdım” diyen Zeynep Sena Ocak, "Arkadaş toplantılarında, doğum günü gibi etkinliklerde selfie çekiyoruz genelde. Türkiye'de kadınların en fazla selfie çektiren ilinin Kocaeli olmasına şaşırdım. İstanbul olmasını beklerdim açıkçası. İnsanlar Kocaeli'de çok fazla dış görünüşe önem veriyor. Sosyal medya da çok yaygın kullanılıyor, sosyal hayat biraz daha az burada. Bu yüzden olabilir, sosyal medyada çok fazla vakit geçiriyoruz Kocaeli'de bu yüzden çok fazla selfie çekiliyor olabilirler.” Dedi. Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@