Türkiye’de Kayak Yapabileceğiniz Yerler Rehberi

Karlı günlerin gelmesine az kalmışken, emlak365.com sitesi olarak sizlere gidebileceğiniz Türkiye'de gidebileceğiniz, bazı kayak merkezlerini tavsiye etmek isteriz. İşte birbirinden güzel ve ünlü kayak merkezleri...

GEZİ / SEYAHAT REHBERİ 24.11.2018 - 21:07 15.07.2021 - 00:18 SERHATMEDYA

Karlı günlerin gelmesine az kalmışken, emlak365.com sitesi olarak sizlere gidebileceğiniz Türkiye'de gidebileceğiniz, bazı kayak merkezlerini tavsiye etmek isteriz. İşte birbirinden güzel ve ünlü kayak merkezleri...

1- PalandökenDünyanın en uzun ve en dik pistine sahip olan Palandöken kayak merkezi, 28 km’lik bir uzunluğa sahiptir. Burada hem profesyonel kayakçılar hem de acemi kayakçılar rahatlıkla kayak yapabilmektedirler.Kesintisiz ve uzun bir kayak pisti arayanlar için yapılmış olan 12 km’lik bir kayak yeri mevcuttur. Bu uzunluğun başlangıç yüksekliği 3160 metreden başlayıp yaklaşık 1000 metreye kadar inebilmektesiniz.

Ülkemizin diğer bölgelerine kara, demir ve havayolu bağlantısı bulunan Erzurum'a sadece 5 km uzaklıkta olan Palandöken Kayak Merkezi'ne Erzurum'dan isterseniz halk otobüsleriyle, isterseniz taksi ile ulaşabilirsiniz. Erzurum Palandöken arası yaklaşık 5 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 5 dakika kadar sürmektedir.2- Saklıkent AntalyaAntalya’nın batısında yer almakta olan Saklıkent, merkezden 50 km uzaklıkta kalmaktadır. Bir günde iki mevsimin yaşanabildiği ender olan bir yerdir.

Antalya`nın sıcak sahilinden, portakal ve nar bahçeleri arasından geçerek 1 saatte (37 km) 1850 – 2547 metre irtifalı Saklıkent Kayak Merkezi`ne ulaşılır.Saklıkent kayak merkezinde Orman sınırının üzerinde olmasından dolayı, kayağa ve snowboarda yeni başlayanından profesyoneline kadar herkese keyifli kayak imkanı sağlayan pistlere sahiptir. Saklıkent kayak merkezinde 1 adet 1400 metre uzunluğunda Telesiyej, 2 adet Teleski, 1 adet Baby lift ve snowtubing lifti kayak severlerin hizmetindedir.3- Bingöl Yolaçtı Kayak MerkeziDoğu ana dolunun en çok bilinen ve en çok tercih edilen yerler arasında ve şehirden uzaklığı 25 km’dir.

Bingöl Yolaçtı Kayak Merkezi Ankara'ya 916, İstanbul'a 1313 km. uzaklıkta olan uzaklıkta bulunan Bingöl'e her gün çeşitli illerden karşılıklı otobüs seferleri bulunmaktadır. Kayak tesislerine ulaşım özel araçlarla mümkündür.4- Kartalkaya BoluTürkiye’de en çok bilinen bölgelerden biridir ve Alp kayağı, Kayaklı koşu (Cross-Country) ve Tur kayağı için çok uygun koşullara sahiptir. Merkezden ise 54 km uzaklığa sahiptir.

Her mevsim tatilcilerin yoğun ilgisini çeken Bolu ve çevresi, kış aylarında kayak merkezi olarak ve doğa güzellikleriyle talep görürken yaz aylarında serin ormanları, Abant Gölü ve diğer gölleriyle turistleri kendine çekmektedir. 5- Uludağ BursaKış tatili deyince akla gelen ilk yerler arasında takibi Uludağ yer alıyor.Dünyanın kayak konusunda gözde bir yer olan Uludağ, ülkenin en gözde kış sporları yapılmakta. Flora ve faunasının zenginliği ile 1961 yılında Milli Park ilan edilen Uludağ, sadece kış turizmine değil, yaz aylarında kampçılık, trekking ve günübirlik piknik etkinliklerine de olanak sağlamaktadır.

Uludağ, Bursa şehir merkezine yalnızca 40 km uzaklıkta yer alıyor. İstanbul-Bursa arası 240 km İzmir -Bursa arası 330 km, Ankara-Bursa arası ise 380 km olması sebebiyle birkaç saatlik bir yolculukla Uludağ'a kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ancak Uludağ'a kendi aracınızla gitmeyi planlıyorsanız araç bakımlarınızın, kar lastiklerinizin ve kar zincirlerinizin kontrolünü yapmadan yola çıkmayın.Haber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@