Türkiye'deki Suriyeliler Hakkında Cumhurbaşkanlığından Son Dakika Açıklaması! Kaç Mülteci Ülkesine Döndü?

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Türkiye'deki Suriyeliler hakkında merak edilen rakamı açıkladı. Kaç Suriyeli ülkesine döndü?

Gündem 26.01.2022 - 14:32 26.01.2022 - 14:32 Gülcan Özer

Göçmenler ve Medya Çalıştayı düzenlendi. Düzenlenen çalıştaya katılan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun önemli açıklamalarda bulundu. Çalıştayda özel bir konuşma yapan Fahrettin Altun, son dönemde gündemin en çok konuşulan konuları arasında yer alan Suriyeli Mülteciler hakkında da açıklamalar yaptı. 

Muhalefet tarafından da sıklıkla gündeme getirilen ve toplum içerisinde de tartışmalara ve fikir ayrılıklarına neden olan Suriyeli mülteciler hakkında açıklama yaparken ülkesine dönen Suriyeli mülteci sayısını da açıkladı. Suriyelilerin ülkesine dönüşlerini sağlamak için kurulan tampon bölgede yeni yaşam alanları kurulmaya başlanmıştı. 

TÜRKİYE'DEKİ SURİYELİ SAYISI HAKKINDA YENİ AÇIKLAMA: BUGÜNE KADAR KAÇ SURİYELİ ÜLKESİNE DÖNDÜ?

Düzenlenen panelde Suriyeli mülteciler hakkında da açıklama yapan İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Suriyeli mültecilerin ülkelerine dönüşlerini sağlamak adına ülkelerinde güvenli yaşam alanları inşa edildiğini belirterek "Bugüne kadar kendi ülkelerinde inşa edilen güvenli yaşam alanlarında kalmak üzere 500 binden fazla Suriyeli kardeşimiz onurlu bir şekilde vatanlarına geri döndü" diyerek ülkesine dönen Suriyeli sayısının 500 bini aştığını söyledi. Son rakam kamuoyu tarafından da merakla bekleniyordu.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@