Türkiye'deki ucuz tatil İngiliz basınında: Yüksek kur Türkiye'yi 'en ucuz tatil yeri' yaptı

İngiliz basını Türkiye'yi en ucuz tatil yapılabilecek yer olarak haberlerinde geçiriyor. Sterlinin burada iki katı değerinde olduğu belirtilerek ' ucuz tatil için servet harcamanıza gerek yok' denildi

Emlak Haberleri 06.06.2022 - 11:59 06.06.2022 - 11:59 Büşra Uluşen

Türkiye'de döviz kurunun her geçen gün yukarıya çıkması nedeniyle, cennet tatil bölgeleri yabancılar tarafından yoğun ilgi görüyor. İngiliz turistler, yaz mevsimine girilmesiyle birlikte Türkiye'de 'ucuz tatil' yapabilmek için hazırlıklara başladı. 

Türkiye'deki ucuz tatil İngiliz basınında!

İngiliz basını, döviz kurunun yükselmesi sonrasında İngilizler için ucuz tatil rotalarını açıkladı. ' İngilizler için en ucuz tatil yerleri ' başlıklı haberde, Türkiye ilk sıralarda yer aldı. 

İngiltere'nin para biriminin şu an yüksek birimlerden biri olduğu belirtilerek, Mısır, Türkiye ve İspanya gibi sıcak bölgelerin güneş arayan İngilizler için uygun olduğu belirtildi. 

'' İngiliz sterlini şu an orada iki katı değerinde ''

İngiliz basınında yer alan haberde, İngilizler için Türkiye'nin en ucuz tatil yapılabilecek yerlerden biri olduğu belirtilerek Türkiye'yi ziyaret etmenin artık çok daha ucuz olduğu söylendi. Pandemi sonrasında Türk Lirası'nın değer kaybettiğinin altı çizilerek, İngiliz sterlinin şu anda Türk lirasının iki katı değerinde olduğu, bunun da İngilizlere ucuz tatil kapısını açtığı ifade edildi. 

ingiliz türkiye tatil

İngilizlere uçuş transfer, lüks otelde tatilin bedeli: 399 sterlin!

Sun gazetesinde yer alan haberde, İspanya, Türkiye ve Yunanistan'da haziran ayında, gecelik kişi başı konaklama 48 sterlinden başladığı ve bu ücretin en ucuz her şey tatil ücreti olduğu belirtildi. 

Türkiye'de tatil yapmayı 'stressiz' olarak gören İngilizler, her şey dahil bir tatil yapmak için servet harcamak gerekmediğini ve bunu en ucuz şekilde Türkiye'de yapabileceklerini söylüyor.

Öte yandan Antalya'da 7 gece konaklamalı lüks bir tatil, İngilizler için 399 sterlinden başlıyor. Üstelik bu tatil paketine uçuş, transfer ve konaklama ücreti de dahil oluyor. Türkiye'deki yerli vatandaş yanı başındaki cennet köşelerde tatil yapamazken, İngilizler Türkiye'yi en ucuz tatil bölgesi olarak görüyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@