Türkiye'den Bir Koronavirüs Operasyonu Daha! 7 Ülkeden Türk Vatandaşları Türkiye'ye Getirilecek

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, koronavirüs tehdidi sebebiyle yurt dışında bulunan vatandaşların Türkiye'ye getirilmelerine devam edileceğini duyurdu.

Gündem 20.03.2020 - 21:36 15.07.2021 - 00:09 Emlak 365

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, koronavirüs tehdidi sebebiyle yurt dışında bulunan vatandaşların Türkiye'ye getirilmelerine devam edileceğini duyurdu. Sosyal medyadan açıklama yapan Oktay, İngiltere, İrlanda, İsviçre, Polonya, İtalya, Mısır, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'nde geçici olarak bulunan vatandaşlar Türkiye'ye getirilecek.Türkiye'nin yurt dışında yaşayan vatandaşlarını koronavirüs tehdidinden kurtarmak ve Türkiye'ye getirmek için sürdürdüğü faaliyetler devam ediyor. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın yaptığı bilgilendirmeye göre İngiltere, İrlanda, İsviçre, Polonya, İtalya, Mısır, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'nde geçici olarak yaşayan Türk vatandaşları Türkiye'ye getirilecek.

Duyuruyu sosyal medyadan yapan Fuat Oktay, ilgili operasyonun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın direktifiyle başlandığını belirterek, “Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleriyle; ülkemize yönelik uçuşları durdurulan İngiltere, İrlanda, İsviçre, Polonya, İtalya, Mısır, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde geçici olarak bulunan ve ülkemize dönmek isteyen öğrencilerimizin 21 Mart 2020 Cumartesi günü yerel saatle 17:00’ye kadar bulundukları ülkelerdeki diplomatik temsilciliklerimize başvurmaları halinde, planlanan süre içinde dönüşleri gerçekleştirilecektir.” dedi.

Vatandaşların Türkiye'ye getirildikten tedbir maksadıyla 14 gün karantina altına alınacağını duyuran Fuat Oktay, “Vatandaşlarımızın yurda dönüşlerini Dışişleri, İçişleri, Sağlık, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlıklarımızla koordinasyon halinde THY ile sağlayacak ve Bilim Kurulu’nun tedbirleri kapsamında 14 gün karantina altında tutacağız.” şeklinde konuştu.

Türkiye'nin geçici olarak yurt dışında yaşayan vatandaşlarını yurda getirmeye yönelik çalışmalarına devam edeceği bilgisine ulaşıldı. Planlamaya göre hareket edilerek düzenli şekilde operasyonlar gerçekleştirilecek. Daha önce Umre'den ve Avrupa'nın bazı ülkelerinden getirilen vatandaşlar KYK yurtlarına yerleştirilerek karantina altına alınmıştı.


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@