Türkiye'den Ev Alan Yabancılar Hem Oturuyor, Hem Kira Geliri Kazanıyor!

Türkiye'den ev alan yabancılara vatandaşlık verilmesi için uygulanan sınırın 1 milyondan 250 bin dolara çekilmesi yabancıların iştahını arttırdı.

Emlak Haberleri 28.01.2019 - 13:58 15.07.2021 - 00:17 Serhat Karaman

Türkiye'den ev alan yabancılara vatandaşlık verilmesi için uygulanan sınırın 1 milyondan 250 bin dolara çekilmesi yabancıların iştahını arttırdı.

Karar tarafından yapılan habere göre Mresco Türkiye Group CEO’su Oya Zingal “Müşterilerimiz ülkeye geldiklerinde evlerinde kalıyor, gelmediklerinde ise yüksek kira bedelinden faydalanıyor” diyerek yeni kurduklar sistemi açıkladı. 250 Bin Dolarlık Ev Alan Yabancıya Vatandaşlık Verilmesi Talebi Arttırdı! Kurdukları sistem hakkında bilgi veren Zingal “Türkiye’deki gayrimenkul ve inşaat sektörünü daima bir fırsat olarak gördük. 250 bin dolar tutarında gayrimenkul satın alan yabancıların Türk vatandaşı olabilmesi de bizleri yatırım yapma konusunda şevklendiren bir gelişme oldu.11 yıldır yabancı yatırımcılar için Türkiye’den çok büyük blok alımları yapıyoruz. Daha sonra aldığımız yerleri Körfez ülkeleri vatandaşlarına satıyoruz. Ardından evlerini kısa ve orta süreli kiralamalarla çok daha karlı bir yatırım haline getiriyoruz” dedi. Konsept Olarak Hizmet Veriyoruz, Yüksek Kira Geliri Kazandırıyoruz! Zingal açıklamasında "Farkımız satış sonrası verdiğimiz kesintisiz hizmetten geçiyor. Düşünün ki, yabancı bir ülkeden ev aldınız. O ülkeye yılda bir ya da üç ayda ya da beş ayda bir gidersiniz. Gitmediğiniz zaman da kapısını kapatırsınız.Bu noktada o evin aidatı, elektriği, suyu devreye girer veya geride bıraktığınız evde belki bir sorun oluşmuştur, mesela rüzgar camı açmıştır gibi. Atıl bir yatırımdır o! Biz, aklınıza gelebilecek tüm bu olası sorunlara karşın bir konsept geliştirdik.Bu daireleri de kiralama şeklinde işletiyoruz. Asıl ev sahibi daha önce belirlediği takvime göre evine geldiği zaman da elbette dairesini kullanma hakkına sahip oluyor. Ne aidatına, ne elektriğine, ne suyuna, ne temizliğine ne de güvenlik giderlerine özetle evine dair hiçbir şeye karışmıyor.Biz hem evinin bekçisi oluyoruz hem de evi kendileri için işletiyoruz. Müşterilerimiz ülkeye geldikleri zaman hem kendi evlerinde kalıyor, gelemedikleri zamanlarda da yüksek bir kira bedelinden istifade ediyor" açıklamasında bulundu. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@