Türkiye'den Ev Almak İsteyen Gurbetçilere TL, Dolar, Euro Üzerinden Konut Finansmanı

Emlak Katılım Bankası yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarının Türkiye'den ev almak istemeleri durumunda 'Memlekette Konut Finansmanı' kullanarak taksitle ev alabileceklerini bildirdi.

Finans 17.11.2021 - 09:30 17.11.2021 - 09:30 Mustafa KARAGÖZ

Emlak Katılım Bankası yeni dönem Mortgage Fırsatları kapsamında yeni bir finansman ürününü resmi sitesinde duyurdu. 

Banka işi, düzeni yurtdışında olan ancak Türkiye'den ev almak isteyen vatandaşlar için uzun vadeli finansman başlattığını duyurdu. Banka finansman özelliklerine dair bilgi verirken kullanım aşamalarını da aktardı. 

TÜRKİYE'DEN EV ALACAK GURBETÇİLERE 120 AY VE 60 AY VADELİ KONUT FİNANSMANI

Emlak Katılım Bankası tarafından sağlanacak Memlekette Konut Finansmanı farklı özelliklerde özel imkanlar sunuyor. Banka resmi sitesinden yaptığı açıklamasında Memlekette Konut Finansmanı Nedir? sorusuna yanıt verdi. 

Yurtdışında yaşayıp Türkiye'den ev alma niyetinde olan vatandaşlar için yapılan açıklamada "Yurtdışında yerleşik Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Türkiye’de edinecekleri konutlar için TL, USD veya EUR cinsinden ve Mortgage kapsamında finansman sağlanmasına yönelik bir fon kullandırım ürünüdür." bilgisi verildi. 

MEMLEKETTE KONUT FİNANSMANI ÖZELLİKLERİ NELER?

Peki gurbetçi vatandaşlar Emlak Katılım Bankası finansman ürünüyle ev almak istemeleri durumunda hangi özelliklerden yararlanacaklar? Ödeme süreci, finansman limiti ve diğer özelliklerin tamamı açıkladı. 

* Gurbetçi vatandaşlar Türkiye'den beğendikleri evin değerinin yüzde 80'i oranında Emlak Katılım Bankası'ndan finansman kullanabilirler. 

* Vade sürecine ilişkin açıklamada banka "Konut Finansmanı TL cinsinden kullandırılacak ise 120 ay vadeye kadar; USD veya EUR cinsinden kullandırılacak ise azami 60 ay vadeye kadar finansman kullandırılabilmektedir." bilgilerini verdi. 

* Finansman sadece yaşamanı yurtdışında devam ettiren Türk vatandaşları için geçerlidir. 

* Finansman dolar, euro yada TL olarak kullanılabilecek. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

60 ay yada 120 ay vadeli konut finansmanı kullanımı için başvuru yapacak olan vatandaşların Emlak Katılım Bankası'na sunacakları evrakların yabancı dilde düzenlenmiş olan başvuru belgeleri, Türkiye'deki yeminli mütercimler tarafından Türkçe 'ye çevrilmesi ve çevirilerin noter tarafından onaylanmış olması gerekiyor. Detaylı bilgi Emlak Katılım Bankası şubelerinden, müşteri hizmetlerinden yada web sitesinden öğrenilebilir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@