Türkiye'nin Döviz Kuru Sorununa İlginç Çözüm: Bitcoin ile Döviz Kuru Düşürülebilir!

Türk lirasının döviz kuru karşısında değer kazanması için adımlar atılırken Forbes yazarı Holmes, Bitcoin'in bu sürece hızlı ve etkili bir çözüm sunacağını düşünüyor.

Finans 08.12.2021 - 16:20 08.12.2021 - 16:22 Elif İşçi

Türkiye ekonomisini derinden sarsan olaylardan birisi de son zamanlarda döviz kurunda meydana gelen oynaklıklar olarak ifade ediliyor. Türkiye’nin yaşamış olduğu bu sorun aynı zamanda sık sık dünya gündeminde de tartışılıyor.

Son günlerde döviz kuru sorununun giderek daha büyük bir hal almasının ardından Forbes yazarı olan Frank Holmes konu hakkında bir değerlendirmede bulundu. Özellikle Bitcoin ile birlikte sorununun çözülebileceğine yönelik iddialı açıklamalarda bulundu.

DÖVİZ SORUNU BİTCOİN ALARAK ÇÖZÜLEBİLR Mİ?

Türkiye'nin Döviz Kuru Sorununa İlginç Çözüm- Bitcoin ile Döviz Kuru Düşürülebilir!2

Türkiye’nin yaşamış olduğu ekonomik sorunları bir başlık altında kaleme alan ünlü yazar bu süreçte politikaların değiştirilerek geleneksel olmayan yöntemlerin kullanılmasının faydalı bir adım olabileceğini belirtti. Türk lirasının ABD doları karşısında şimdiye kadar ki en düşük seviyesine ulaştığını belirtirken sadece bir ay içerisinde Türk lirasının ulusal değerinin yüzde 30 oranında düştüğünün altını çizdi.

Yaşanan değer kaybının gıda, yakıt, giyim ve pek çok alanda fiyatları artırarak vatandaşın ekonomik sıkıntılar yaşamasına neden olduğunu detaylı olarak anlattı. Ancak bir çözümü olduğunu söylemeyi de ihmal etmedi. Ünlü yazarın Türkiye ekonomisi için Bitcoin çözümü var.

Yazar açıklamalarında ‘Ben pek çok kişi ile aynı fikirdeyim. Türk lirasının içinde bulunduğu bu durumu Bitcoin ile çözmek mümkün.’ İfadelerini kullandı.

BİTCOİN’İN BAĞIMSIZLIĞI İŞE YARAYABİLİR!

Ünlü yazarın herhangi bir Merkez Bankası tarafından verilmemiş, kontrol edilmeyen ve bağımsız durumda olan kripto para birimi kullanarak Türk lirasının değerini yükseltebileceği düşüncesi son zamanlarda piyasalarda oldukça ses getirdi.

Rekabet halinde olan para birimleri bir çözüm olarak değerlendiriliyor. Böylece hükümetlerin çıkarmış oldukları para birimlerinin önlemlerinin ortaya çıkarabileceği zararın da ortadan eş zamanlı olarak kaldırılacağı düşünülüyor. Ülkede pek çok kişinin Bitcoin yatırımlarına yönelmesinin de mantıklı bir hareket olduğunu savunuyor. Bitcoin üzerine yapılacak yatırımların Türk lirasının değer kaybetmeye devam edeceğini engelleyecek önemli bir adım olduğu düşünülüyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@