Türkiye'nin En Büyük Kentsel Dönüşüm Projesi "Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi"

Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşüm projesi olarak lanse edilen Okmeydanı kentsel dönüşüm projesi için çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor.

Kentsel Dönüşüm 03.07.2018 - 17:04 15.07.2021 - 00:20 Serhat Karaman

Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşüm projesi olarak lanse edilen Okmeydanı kentsel dönüşüm projesi için çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor.

Toplamda 2 milyon 250 bin metrekarelik dev bir alana yayılacak olan Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi etaplar halinde hayata geçirilecek.11 Haziran 2018 tarihinde ilk kazmanın vurulduğu projede çalışmalar tüm hızı ile devam ederken Okmeydanı kentsel dönüşüm projesi tamamlandığında Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşüm projesi unvanını ele geçirecek. 24 Bin Bağımsız Bölümü İlgilendiriyorProje hakkında açıklamalarda bulunan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Nasıl heyecanlı, nasıl mutluyum tarif edemem. Okmeydanı denilen yer 1,5 milyon metrekare büyüklükte bir mekan. 24 bin bağımsız bölüm var. Ne yol, ne park, ne bahçe, ne de okul var. Depremden hiç bahsetmiyorum.Depreme dayanıklı bir tane binamızda yok. Herkes bir dönüşüm istiyor. Herkes geleceğe umutla bakan mahalle istiyor. Bunu gerçekleştirmek için uzun ince bir yola çıktık ve kararlılıkla devam ediyor. Burada Sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın ve Çevre ve Şehircilik Bakanımız'ın bu işlere desteğini de söylemem gerekiyor. 2 milyon 300 bin metrekare yeni yapı yapacağız. Buranın yüzde 80'ini vatandaşa veriyoruz. Daireye daire, dükkana dükkan dedik. Yollar genişliyor binaların altına otoparklar yapıyor. Yaşanabilir çağdaş bir şehir için heyecanlıyız." dedi.Yerinde Kentsel Dönüşüm Projesi Olarak Tasarlanacak Okmeydanı kentsel dönüşüm projesi hakkında açıklamalarda bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal "Hepimiz için bir başlangıç olsun diyelim. Buradaki çözümle ilgili Başkan Demircan ile geçmişte görüşmemiz oldu ve buranın tapu sorunuyla ilgili bir bağımız oluştu.İyi niyet olunca her şey güzel gidiyor. Kentsel dönüşümde vatandaşı yerinden etmeme kararı aldık. Herkesin orada bir geçmişi ve bir arkadaşlığı var. Biz vatandaşlardan para da almayacağız dairelerini yenilerken, sadece 100 metrekare dairesi varsa bundan yüzde 20 kesinti yapacağız bizde buradan masraflarımızı çıkaracağız" diyerek vatandaşlara ücretsiz kentsel dönüşüm müjdesi vermiş oldu. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@