Türkiye'nin En Büyük Şehir Hastanesi Kayseri'de Açılıyor!

Şehir hastaneleri ile sağlık yatırımlarına tüm hızı ile devam eden Türkiye'nin en büyük şehir hastanesi olacak olan Kayseri Şehir Hastanesi açılışına geri sayım başladı.

Emlak Haberleri 02.05.2018 - 16:58 15.07.2021 - 00:21 Serhat Karaman

Şehir hastaneleri ile sağlık yatırımlarına tüm hızı ile devam eden Türkiye'nin en büyük şehir hastanesi olacak olan Kayseri Şehir Hastanesi açılışına geri sayım başladı. Hastane 5 Mayıs 2018 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı açılış töreni ile hizmet vermeye başlayacak. 

Yatırım Maliyeti 500 Milyon Avro

Türkiye'de Yozgat Şehir Hastanesi, Isparta Şehir Hastanesi, Mersin Şehir Hastanesi ve Adana Şehir Hastanesi projelerinin ardından açılacak olan 5. şehir hastanesi olan Kayseri Şehir Hastanesi 5 Mayıs 2018 tarihi itibari ile hizmet vermeye başlayacak.

Kayseri Şehir Hastanesi tüm Kayserililerin yanı sıra aynı zamanda Niğde, Kırşehir, Sivas ve Nevşehir gibi yakın illerdeki hastalar içinde şifa merkezi olacak. 4 ana hastane binasına sahip olan Kayseri Şehir Hastanesinde fizik tedavi ve adli tıp birimleri de bulunacak.5 Yıldızlı Otel Konforu İle Sağlık Hizmeti Verecek 

Son derece modern ve lüks olarak tasarlanana hastane gelen hastalara 5 yıldızlı otel konforunda sağlık hizmeti sunacak. Hastane hakkında açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, "Şimdiye kadar açılan şehir hastaneleri arasında en büyüğü. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla ayın 5'inde hastanemizi açmış olacağız.

Bin 607 nitelikli yatağa sahip olan hastanemizde 350 poliklinik, 43 ameliyathane ve 253 yoğun bakım yatağımız mevcut. Fizik tedavi hastanesinin yanı sıra ayrı bir blokta bulunan yüksek güvenlikli adli psikiyatri hastanesi de kompleks içinde yer alıyor.Hastanemiz 466 bin metrekare kapalı alan ve 281 bin metrekare açık alana sahip. 3 bin 200 araç kapasiteli kapalı otoparkımız var. Hastanemizde ortalama 4 bin 500 kişiye istihdam sağlanacak. Bunun 3 bine yakını kamu, kalan kısım ise özel sektörde yer alacak.Hastanemizde ayrıca bine yakın doktorumuz görev yapacak. Burada açacağımız hastanemizle yoğun bakım yatağımız 150'den 256'ya çıkmış oluyor. Bu da bölgede çevre illerin tüm hizmetlerini hastanemizde toplayabileceğimiz anlamına geliyor. Diğer taraftan nitelikli hizmetleri burada oluşturacağız." dedi. Kaynak: emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@