Türkiye'nin En ucuz Sıfır Kilometre Otomobilleri! 250 Bin TL Altında Yalnızca Bu Arabalar Kaldı!

Türkiye'de sıfır kilometre otomobillerin fiyatlarında kur ayarlamaları sonrası yüksek rakamlara ulaşıldı. 250 Bin TL'nin altında bir fiyata satılan sadece 3 otomobil modeli kaldı.

Finans 10.01.2022 - 21:36 10.01.2022 - 21:36 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de otomobil piyasasında sular bir türlü durulmuyor. Dolar kurunun 18 TL'ye çıktığı dönemde otomobil fiyatlarına gelen zamlar kurdaski ateşin sönmesiyle biraz olsun geri alınmıştı. ANcak sıfır kilometre otomobillerin fiyatları dolar kurunun tarihi pik yaptığı dönemin öncesine geri dönemedi. otomobil fiyatlarına indirim yapılsa da ortaya çıkan görüntü sıfır kilometre otomobil satın almak isteyenlerin en az 250 Bin TL'yi gözden çıkarmaları şeklinde oldu.

OTOMOBİL FİYATLARI SÜREKLİ DEĞİŞİYOR

Döviz kurlarında meydana gelen dalgalanmalardan dolayı otomobil firmaları önlerini göremiyorlar. Genellikle yurt dışından sipariş üzerine gelen otomobiller döviz kurlarından Türkiye'ye getiriliyor. Firmalar da döviz kurlarına göre satış yapıyorlar. Kurda dalgalanma oldukça da sıfır kilometre otomobillerin fiyatları da sürekli değişiyor. Bu meyudana gelen değişimler vatandaşları otomobil satın alırken kısıtlasa da fiyat odaklı olarak otomobil piyasasına olan ilgiyi de kırıyor.

SIFIR KİLOMETRE OTOMOBİLLER SERVET DEĞERİNDE

İhtiyaçtan dolayı sıfır kilometre otomobil satın almak isteyenler artık bir serveti gözden çıkarmak zorundalar. Alt segment kapsamında bulunan otomobiller bile 250 Bin TL'nin üzerine çıktı. Piyasada bu görüntü oluşurken orta segmentte bulunan bir aracı satın almak isteyenlerin 400 Bin TL'yi feda etmeleri ve hatta markaya göre 500 - 600 Bin TL'den dahi vazgeçmeleri gerekiyor. Oldukça yükselen fiyatlar araç sahibi olmak isteyenleri çaresiz bırakıyor. Sıfır kilometre otomobiller için gerçek bir fiyat indirimi beklenmezken kur dalgalanmalarından dolayı 2-3 bin liralık fiyat gerilemeleri büyük indirim olarak lanse ediliyor.

250 BİN TL'NİN ALTINDA SADECE 3 OTOMOBİL MODELİ KALDI

-Renault Clio Hatchback 1.0 SCe Joy Benzinli Manuel: 248.100 TL
-Fiat Egea Sedan 1.4 Fire Easy Benzinli Manuel: 244.900 TL
-Hyundai i10 Hatchback 1.0 MPI Jump Benzinli Manuel: 240.857 TL 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@