Türkiye'nin En Uzun Teleferik Hattı Ayder Yaylası ile Kaçkar Dağları Arasına Kurulacak

Türkiye'nin doğal cennetleri arasında yer alan Rize'nin Çamlıhemşin ilçe sınırları içerisinde yer alan Ayder Yaylası ile Kaçkar Dağları arasında kurulacak teleferik hattının ihalesi yapıldı.

Gündem 24.09.2018 - 19:05 15.07.2021 - 00:19 Serhat Karaman

Türkiye'nin doğal cennetleri arasında yer alan Rize'nin Çamlıhemşin ilçe sınırları içerisinde yer alan Ayder Yaylası ile Kaçkar Dağları arasında kurulacak teleferik hattının ihalesi yapıldı.

Ayder Yaylası ile Kaçkar Dağları arasında kurulacak olan 37 kilometrelik hat uzunluğu ile Türkiye'nin en uzun teleferik projesi ihalesi yapıldı. Teleferik hattının yanı sıra aynı ihale ile Kaçkar Dağlarında kış mevsimini değerlendirmek amacı ile kayak tesisi projesi de hayata geçirilmiş oldu. Ünlü Yaylalara Ulaşım Kolaylaşacak İhale hakkında açıklamada bulunan Rize Valisi Erdoğan Bektaş, "Türkiye'nin en büyük, en çeşitli, en farklı ve en özellikli kayak tesisi bu proje ile ortaya çıktı. Teleferik hattı ulaştığı nokta itibarıyla en önemli yaylalarımızı kapsadığı için yazın da işlevliğini koruyacak" dedi.Hazindak Yaylası, Samistal Yaylası, Amlakit Yaylası ve Palovit Yaylası kurulacak olan 37 kilometrelik yeni hat üzerinden ulaşımda büyük kolaylık sağlayacak. Bektaş "Türkiye'nin en büyük, en çeşitli, en farklı ve en özellikli projesi ortaya çıktı.Şartnamelerimizi hazırladık. İhaleye çıktığımız zaman henüz döviz gündemde değildi. İhale ilan süreçleri olduğu için çok kısa vadede hareket edemiyoruz. Bu işi yapabileceğine inandığımız ve Türkiye'de benzeri şekilde bu tarz projeleri gerçekleştirmiş olan 5 firmaya davetiye gönderdik.Bu 5 firmadan 4'ü döviz hareketliliği nedeniyle ihaleye katılamayacaklarını bildirdiler. Geriye kalan tek firma ihaleye teminatlarını yatırarak girdi. Nihayetinde bizimde ihaleyi yaptırmak için uzlaşacağımız tek bir firma olacaktı. Pazarlık süreçleri sonunda firmanın teklifini almış olduk. İlk evrak üzerinden yaptığımız değerlendirmelerde firma adına bir sıkıntı görünmüyor" dedi.Haber Kaynağı: emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Gelişmelerden Haberdar Olun

@