Türkiye'nin Ucuz Tatil Rotaları! Günlük 100 TL'den Başlayan Tatil Seçenekleri!

Yaz aylarının gelmesi ve yaşanan ekonomik sorunlar nedeniyle ucuz tatil seçenekleri araştırılıyor. Peki Türkiye’nin ucuz tatil rotaları nereler? Hangi bütçelerle bu yaz tatil yapılabilir? 

Gezi / Seyahat Rehberi 11.06.2022 - 22:29 11.06.2022 - 22:29 Engin Uzunoğlu

Pandemi nedeniyle son yıllarda tatil seçeneklerini erteleyenler salgının etkilerinin zayıflaması ile tatil planları yapmaya başladılar. Ancak yaşanan ekonomik sorunlardan dolayı insanlar ucuz tatil arayışına girdiler. Önceki yıllarda yüksek bütçeli tatil seçenekleri geri planda kalırken daha çok konforu biraz daha düşük ucuz tatil imkanları tercih ediliyor. Peki Türkiye’de ucuz tatil yapmak mümkün mü? 2022 yaz tatili için Türkiye’nin ekonomik rotaları...

DÜŞÜK MALİYETLİ TATİL: KAMP KURMAK

Otellerin talep ettikleri fiyatları vatandaşların önemli bir kısmının karşılama imkanı bulunmuyor. Bundan dolayı da kamp kurmak ucuz tatil için oldukça cazip bir seçenek haline geliyor. Türkiye’nin bir tatil ülkesi olması, deniz imkanı, pek bilinmeyen rüya gibi koyları kamp kurarak tatil yapmanın cazibesini arttırıyor. Türkiye’de çok sayıda lokasyonda sadece kamp hizmeti veren özel bölgeler de bulunuyor. Assos, Fethiye, Kazdağları, Cunda Adası gibi lokasyonlarda ucuz tatil yapılabiliyor. 

Kampta tatil yapmak isteyenler ücretli ve ücretsiz seçenekleri ile karşılaşabiliyorlar. Ücretli olan kamplarda ücretler kişi başı veya çadır üzerinden alınıyor. Ege ve Akdeniz’da kamp kurulabilecek alanlarda kişi başı günlük ücretler 100 TL ile 150 TL arasında değişiyor.

BUNGALOV EVLER OTELLERE GÖRE EKONOMİK

Tatil yapmak için çadırda kalmayı tercih etmeyenlere bir diğer alternatif de bungalov evler oluyor. Doğa ile iç içe olan bu evler doğa tatili için adeta biçilmiş kaftan oluyor. Karadeniz’de, Marmara’da ve Ege’de bungalov ev imkanları sıklıkla bulunabiliyor. Bungalov evlerin günlük fiyatları 300 TL sınırından başlıyor. Ancak bu fiyatla bungalov ev pek sık bulunamıyor. Genellikle 500 TL ile 2.500 TL arasında fiyatlar değişiyor. 

KARAVAN İLE DAHA ÖZGÜR TATİL

Pandemi döneminde tatil seçenekleri arasında karavan tatilinin yıldızı parlamıştı. Karavan imkanını keşfedenler yine karavan tatilini tercih edebiliyorlar. Karavan tatilinde bölge sınırlaması bulunmuyor. Bir karavan kiralayanlar diledikleri yere giderek tatil yapabiliyorlar. Boyutuna ve içindeki donanıma göre karavan tatilinin maliyeti değişiyor. Bugün en düşük fiyatlı karavanın günlük fiyatı 1.000 TL’den başlıyor. Buna yakıt ve diğer tatil masrafları da ayrıca ekleniyor. Ancak yine de otellere göre daha ucuz olabiliyor.

YAZ TATİLİ OTEL FİYATLARI NE KADAR?

Otellerde tatil yapmak maliyetli olsa da hala daha bir seçenek olarak değerlendiriliyor. Bütçesi uygun olanlar otel tatilini seçebiliyorlar. Akdeniz’de 4 kişilik bir ailenin bir haftalık tatil için yol ve konaklama masrafı ortalama 10 Bin TL oluyor. Otel kalitesinin artması ile bu fiyat 30 Bin TL – 40 Bin TL seviyesine çıkabiliyor. 

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@