Türkiye'nin Uygun Fiyatlı İzole Köy Tatili Rotaları! Kıyı Köylerinde Geceliği 50 TL'den Başlayan Fiyatlarla Tatil Fırsatı!

Yaz aylarının gelmesi ile insanların tatil arayışları da hız kazandı. Pandeminin de etkisiyle 2021 tatil trendlerinde köyler ön plana çıktı. Tatil bölgelerinde bulunan ve denize yakın olan köylerde izole bir tatil en çok tercih edilen tatil trendi olmaya başladı. Üstelik çok uygun fiyatlarla bu köylerde tatil yapmakta mümkün oluyor. İşte 2021 yaz tatili trendi uygun fiyatlı köy tatili rotaları...

Türkiye'nin Uygun Fiyatlı İzole Köy Tatili Rotaları! Kıyı Köylerinde Geceliği 50 TL'den Başlayan Fiyatlarla Tatil Fırsatı!

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de tatil planları pandemi hassasiyeti ile yapılmaya başlandı. Artık insanlar lüks otellerde, büyük kalabalıklar içerisinde tatil yapmakten özellikle kaçınıyorlar. Daha izole tatil seçenekleri 2021 yaz tatili trendi haline geldi. Türkiye'de de bu yönde seçenekler oldukça fazla. Bunlardan birisi de köy tatilleri oluyor. Denize yakın olan ve tatil bölgelerinde bulunan köylere talepler inanılmaz derecede arttı.

Köy tatili seçeneğinin izole tatilin yanında uygun fiyat nedeniyle de tercih ediliyor. Ekonomik gelişmeler vatandaşları zorlşarken tatil bütçelerini de oldukça azalttı. Bu durumda da uygun maliyetlerle yapılabilecek tatiller en çok tercih edilen alternatif haline geldi. Bu doğrultuda da denize girme imkanı bulunan ve aynı zamanda kamp da yapılabilecek fırsat sunan kıyı köyleri tatilcilerin ana hedefi haline geldi.

İnsanlar Marmara, Ege ve Akdeniz'de çadır kurup gönüllerince izole bir tatil geçirip çok da düşük masraf yaparak evlerine dönebiliyorlar. Bunun için biraz araştırma yapmak yeterli oluyor. Otellerdeki konfor sunulmasa da köy tatilleri ile doğa ile iç içe insanın yılın yorgunluğunu atıp yenilenebileceği tatil imkanı çok sayıda kişiyi şimdiden cezbediyor.

MARMARA'DA KÖY TATİLİ SEÇENEKLERİ

Trakya'da Kırklareli'nin Vize ilçesinde bulunan Kıyıköy önemli bir tatil rotası haline geldi. Kayalıkların üzerine kurulmuş bir köy olan Kıyıköy, Kazandere ve Pabuçdere'nin denize döküldüğü yerde bulunuyor. Muhteşen bir kumsala sahip olan Kıyıköy'de ücretli ve ücretsiz kamp alanları bulunuyor. Kıyıköy'de çadır fiyatları 100 TL'den başlıyor. Bungalov evlerde konaklamak isteyenler gecelik iki kişi 300 TL'yi gözden çıkarmaları gerekiyor.

İstanbul'a çok yakın olan ve Şile'de bulunan Akçakese Köyü de bir diğer popüler tatil rotası oldu. Akçakese Köyü'nde güzel bir deniz tatili yapılabiliyor. Ücretli ve ücretsiz kamp alanları burada da var Bungalov evlerin fiyatları ise gecelik iki kişi 300 TL'den başlıyor.

Edirne'nin keşan ilçesinde bulunan Mecidiye Köyü de izole bir tatil yapılabilen yerler arasında bulunuyor. Burada da deniz büyük bir imkan sağlıyor. Ücretli ve ücretsiz kamp alanlarının bulunduğu köyde bungalov evlerde kalmanın geceliği 250 TL'den başlıyor.

EGE'DE KÖY TATİLİ YAPILABİLECEK YERLER

İzmir'in Dikili ilçesinin merkezine çok yakın olan Bademli Köyü muhteşem bir deniz tatili fırsatı sunuyor. Her gideni kendisine hayran bırakan Bademli Köyü'nde hem çadır kuracak mekanlar bulunuyor hem de ücretli kamp alanlarında hizmet alınabiliyor. Bungalov evler de bir alternatif olurken iki kişinin gecelik ödeyeceği ücret 300 TL'den başlıyor.

Türkiye'de tatil denilince ilk akla gelen şehirlerden olan Muğla'da Fethiye yakınlarındaki Kayaköy da yoğun talep görmeye başladı. Yerli ve yabancı turistleri çeken Kayaköy'de gecelik 150 TL'den başlayan pansiyonlar, kamp alanları ve butik oteller bulunabiliyor. Ayrıca Faralya ve Yeşilüzümlü köyleri de önemli alternatifler arasında bulunuyor ama orada fiyatlar biraz daha yüksek olduğu bildirildi.

AKDENİZ'DE KÖY TATİLİ ROTALARI

Akdeniz'de köy tatili yapmak isteyenler Antalya'nın Demre ilçesinde Üçağız köyünü uğrak yer yaptılar. Muhteşem bir manzara ve deniz imkanının bulunduğu köyde fiyatlar da oldukça makul. Köy halkı tarafından evlerinin bir kısmı pansiyona çevrilmiş. Bu pansiyonlarda iki kişilik bir odada gecelik 300 TL'ye kalmak mümkün. Çadırlarda kalmak isteyenler için kişi başı 50 TL'den kamp alanları da bulunuyor.

Antalya'da Aksu ilçesi Kundu Köyü de tercih edilen rotalardan oldu. Burada da bir tatilden istenilen tüm imkanları bulmak mümkün. Çadır, pansiyon gibi imkanlar bulunuyor ama 6 kişinin kalabileceği ve haftalık 1.500 TL'den başlayan fiyatlarla kiralanacak yazlık evler çok daha mantıklıo bir seçenek oluyor.

SONRAKİ HABER