Türkiye'ye Bir Saldırı Savaş Durumunda Ülkeyi Yönetebilecek En İyi Lider Kim? Anket Sonuçları

Son seçim anketinde katılımcılara farklı bir soru soruldu. Türkiye'ye olası bir saldırı durumunda ülkeyi en iyi kimin yönetebileceği soruldu. Erdoğan ilk sırada yer alırken Yavaş 2. sırada yer aldı.

Gündem 25.03.2022 - 10:49 25.03.2022 - 10:50 Mustafa Karagöz

Türkiye'de yaşanan siyasi tartışmaların temelinde erken seçim tartışmaları yatıyor. Bir dönem oldukça alevlenen erken seçim tartışmaları son seçim düzenlemesi ile rafa kaldırılmış gibi görünüyor. 2023 yılında gerçekleştirilecek olan seçimler öncesinde ise araştırma şirketleri çalışmalarını devam ettiriyor. 

Partilerin oy oranlarına ilişkin yapılan araştırmaların dışında, son seçim anketlerinden birinde vatandaşlara farklı bir soru yöneltildi. Türkiye'ye Ukrayna'da olduğu gibi bir saldırı olması durumunda ülkeyi en iyi kimin yöneteceği soruldu. İşte verilen o cevaplar. 

TÜRKİYE'YE SALDIRI OLURSA ÜLKEYİ EN İYİ KİM YÖNETİR

Araştırma şirketi Areda Survey son araştırmasında ankete katılan vatandaşlara "Türkiye'nin Ukrayna gibi bir saldırıya maruz kalması durumunda sizce Türkiye'yi en iyi yönetebilecek lider kimdir?" kimdir diye sordu. 

Ankete katılanların çok önemli bir bölümü bu soruya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cevabını verdi. Listenin ikinci sırasında ise Ankara BÜyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yer aldı. Üçüncü sırada ise Selahattin Demirtaş ismi yer alırken İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu listede dördüncü sırada, Kemal Kılıçadroğlu ise beşinci sırada yer buldu. Akşener altıncı, Muharrem ince ise yedinci sırada yer aldı. 

savaş durumunda en iyi lider

Ankete göre Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oy oranı yüzde 46.9 olurken, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın oy oranı yüzde 13.8 oldu. Selahattin Demirtaş için yüzde 10.2, İmamoğlu için yüzde 8.4, Kılıçdaroğlu için yüzde 7.8 ve Akşener için yüzde 3.7 oranında oy verildi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@