Türkiye'ye Özel Üretilen LPG Motorlu Yeni Honda Civic Sedan İçin Satış Fiyatları Belli Oldu

Honda'nın en çok satılan otomobillerinden olan Civic serisinin yenilenen 11. nesli Türkiye'de satışa çıkarıldı. 2021 model Honda Civic satış fiyatları açıklandı.

Finans 03.11.2021 - 20:42 03.11.2021 - 20:42 Engin Uzunoğlu

Japon dünya devi Honda, Türkiye'de 2021 model Honda Civic araçları piyasaya sürdü. 11. nesil yenilenen Honda Civic, Türkiye'de yollara çıkıyor. Dünyanın 170 ülkesinde sa yaklaşık 50 yıldır satılan Honda Civic model araçlar en uzun soluklu otomobil modellerinden birisi olarak biliniyor. Ayrıca ilk defa Honda Civic, 1.5 litre VTEC Turbo LPG motor seçeneği ile satışa sunuldu.

TÜRKİYE'YE ÖZEL LPG'Lİ YENİ HONDA CİVİC SEDAN

Honda'nın LPG'li motor seçeneğini Türkiye için özel olarak geliştirildiğini açıklayan Honda Türkiye Başkanı Takuta Tsumura, “Honda Türkiye olarak küresel gelişmeleri yakından takip ettiğimiz gibi Türk müşterilerin de taleplerini değerlendiriyoruz. Yakın bir dönemde City ve Accord modellerini Türkiye pazarı için geliştirip piyasaya sürmüştük.

Bugün ise Honca Civic Sedan'ı Türk müşterilerimizle buluşturuyoruz. Tüm dünyada sadece Türkiye'ye özgü geliştirdiğimiz LPG seçeneği de Honda Civic Sedan'ı bambaşka bir seviyeye taşıyor. Yeni Civic Sedan ile her ihtiyaca uygun sedan ürün gamımızı yenileyip geliştirdik.” dedi.

HEM TASARRUF HEM PERFORMANS

Honda Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Bülent Kılıçer ise açıklamasında, “Türk müşterilerimizin tercihlerini dikkate alarak LPG'li versiyonumuzu yenileyerek geliştirdik. Hem tasarruf hem de performans imkanı veren bir araç ortaya çıkardık. 2021 yıl sonuna kadar Yeni Civic Sedan için 3 bin adet satış rakamı belirledik. 2022 yılında ise 13 bin adet araç satışı yapmayı planlıyoruz. Bu satışlarımızın yüzde 75'i tamamen Turbo LPG versiyonu olacak.” ifadelerini kullandı. 

YENİ HONDA CİVİC SEDAN TÜRKİYE SATIŞ FİYATLARI

Yeni Honda Civic Sedan'ın Türkiye satış fiyatları da açıklandı. Buna göre çeşitli versiyonlar için belirlenen fiyatlar şöyle oldu:

-Yeni Honda Civic Sedan Premium Eco LPG: 374 Bin TL
-Yeni Honda Civic Sedan Elegance Eco LPG: 410 Bin TL
-Yeni Honda Civic Sedan Executive Eco LPG: 440  Bin TL
-Yeni Honda Civic Sedan Elegance Eco Benzin: 402 Bin TL
-Yeni Honda Civic Sedan Executive Eco Benzin: 435 Bin TL

Gelişmelerden Haberdar Olun

@