Tuzla Tersanesinde Gemide Patlama! Çok Sayıda Yaralı Var

İstanbul Tuzla Tersanesi'ndeki bir gemide haz sıkışmasından kaynaklı patlama meydana geldi. Patlamanın etkisiyle çok sayıda işçi yaralandı.

Gündem 06.05.2022 - 12:18 06.05.2022 - 12:18 Gülşah Konuk Akın

İstanbul Tuzla Tersaneler Caddesi'nde yer alan bir tersanede Gulf Petrolyum4 isimli bir gemide, karbondioksit gaz sızıntısı meydana geldi. Gazdan etkilenen 4 işçi hastaneye kaldırıldı. Olay yerinde çalışmalar devam ediyor. Konuya ilişkin İstanbul Valiliği'nden açıklama geldi. İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, Tuzla Aydıntepe Mahallesi'ndeki tersanede bakım için bulunan gemideki işçilerin gaz zehirlenmesine maruz kaldıkları yönünde ihbar alındığı, olay yerine ekiplerin gönderildiği ve müdahale çalışmalarının başladığı, gaza maruz kalan 4 işçinin hastanelere sevk edildiği bilgisine yer verildi.

tuzla-tersanesinde-patlama

Bir tersanede yürütülen bakım çalışmaları sırasında bakıma alınacak tüplerden birinde meydana gelen gaz sızıntısından 4 işçi zehirlendi. İstanbul Valiliği'nden konuya ilişkin yapılan açıklamada: " Bugün saat 10.54'te alınan ihbarda; Tuzla İlçemiz Aydıntepe Mahallesindeki tersanede bakım için bulunan Liberya bandıralı Gulf Petrolyum4 adlı gemide çalışan işçilerin gaz zehirlenmesine maruz kaldıkları ihbarı alınmıştır. Olay yerine acil sağlık, güvenlik ve itfaiye ekipleri sevk edilerek gerekli müdahale çalışmaları başlatılmıştır.

tersanede-patlama

Alınan ilk bilgilere göre; bakım yapılacak tüplerden birinde meydana gelen karbondioksit sızıntısı nedeniyle gaz zehirlenmesine maruz kalan 4 işçi, 112 Acil Sağlık ekiplerimizce çevredeki hastanelere sevki sağlanmıştır. Konuyla ilgili soruşturma başlatılmıştır. Olaydan etkilenen işçilere Allah'tan acil şifalar diliyoruz" denildi. 

Geçtiğimiz hafta da Tuzla Orhan Sanayi Bölgesi'nde bulunan 3 katlı vernik ve boya fabrikasında patlama meydana gelmişti ve patlama neticesinde fabrikada çalışan 3 kişi hayatını kaybetmişti.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@