Twitter CEO Değişikliğinin Sonuçları Pahalıya Mal Oldu! Twitter Hisseleri Tepetaklak Oldu

Twitter üst düzey yönetiminde yaşanan ciddi bir değişim sonrasında borsada işlem gören Twitter hisseleri merak ediliyordu. Yaşanan değişim şirket hisselerini tepetaklak yaptı!

Finans 03.12.2021 - 16:50 03.12.2021 - 16:53 Elif İşçi

Sosyal medya devlerinden Twitter geçtiğimiz günlerde bir istifa ile gündeme gelmişti. Twitter CEO’su Jack Dorsey bu süreç içerisinde aniden görevinden istifa ettiğini açıklamıştı. Bu istifanın gerçekleşmesinin hemen ardından ise yerine uzun bir süredir şirketin teknoloji sorumlusu olarak görev yapan Parag Agrawal gelmişti.

Yaşanan değişimin nedeni merak konusu oldu. Süreç hakkında pek çok paylaşım yapıldı. İddialar ortaya atıldı. Bu iddiaların ardından gözler borsada işlem gören Twitter hisselerine çevrilmiş durumda.

TWİTTER CEO DEĞİŞİMİNDE ÖNCE HİSSELER YÜKSELİŞE GEÇTİ

Geçtiğimiz günlerde Dorsey’nin görevden ayrılma kararının haber olarak piyasaya yansımasının hemen ardından Twitter hisselerinde ciddi bir hareketlilik meydana geldi. Bu hareketlilik sonrasında hisselerin yüzde 10 oranında değer kazandığı belirlendi. Dorsey yeni dönemde görevden ayrıldıktan hemen sonra CEO’su olduğu dijital ödeme firması Square INC ile ilgilenmeye başladı. Bu hamle şirketin hisselerinin de yüzde 3 oranında artmasına neden oldu.

TWİTTER HİSSELERİ BÜYÜK DÜŞÜŞ YAŞIYOR!

Twitter CEO Değişikliğinin Sonuçları Pahalıya Mal Oldu! Twitter Hisseleri Tepetaklak Oldu2

Yatırımcılar arasında ciddi bir baskının oluştuğu belirlendi. Geçtiğimiz yıldan bu yana hem Twitter hem de Square ile ilgilenen Dorsey’in üzerinde ciddi bir baskının olduğu ve sadece Twitter üzerinde yoğunlaşması gerektiği konusunda çeşitli fikirler gündeme geliyordu.

Aniden gerçekleşen değer artışı sonrasında bugüne kadar Twitter hisseleri hızla düşmeye başladı. istifanın gerçekleştiği günden bu yana toplam değer kaybı yüzde 20 olarak belirlendi. Twitter tarafından yeni CEO ile birlikte hedefler de belirlendi ve açıklandı. 2023 yılının son ayına kadar elde edilmesi beklenen gelirin en kötü ihtimalle 7.5 milyar dolar olması bekleniyor. Bunun yanı sıra ulaşılması beklenen kişi sayısı da yeniden revize edildi. Bu süreçte 315 milyon günlük aktif ya da reklam görüntüleyen kullanıcı sayısına ulaşmak olarak belirlendi. Yeni değişim ile birlikte hedeflerin tutturulup tutturulmayacağı merak konusu oldu.  

Gelişmelerden Haberdar Olun

@