Twitter İçin 43 Milyar Dolarlık Teklifi Reddedilen Elon Musk'ın B Planı Açıklaması Sonrası Dogecoin'in Fiyatı Fırladı!

Dogecoin’in en büyük destekçisi olan Elon Musk’ın sosyal medya platformu Twitter’ı satın almak istediğini açıklaması sonrası Dogecoin fiyatı yükseldi. Dogecoin ne kadar oldu?

Finans 15.04.2022 - 02:40 15.04.2022 - 02:40 Engin Uzunoğlu

Kripto para piyasaları ile çok yakından ilgilenen ve bu yönde ciddi yatırımları olan TESLA’nın CEO’su Elon Musk yeniden gündeme geldi. Elon Musk geçtiğimiz günlerde Twitter’ın tamamını satın almak istediğini açıkladı. Bu açıklamadan en çok yararlanan ise Dogecoin oldu. Dogecoin’in en büyük destekçisi olan ve bu desteğini de net bir şekilde açıklayan Elon Musk’ın son girişiminin ardından kripto paranın fiyatı çıkışa geçti. 

43 MİLYAR DOLARLIK TEKLİF REDDEDİLDİ

Elon Musk, Twitter platformunun tamamını satın almak için 43 milyar dolarlık teklifte bulundu. Ancak bu teklif Twitter platformunun sahipleri tarafından kabul görmedi. Popüler sosyal medya platformunun en büyük hissedarlarından olan Suudi Prens El-Velid bin Talal, Elon Musk’ın teklifinin kabul edilmeyeceğini açıkladı. Ayrıca Twitter yönetiminin de bu satışı engellemek için mücadeleye başladığı bildirildi. 

TWİTTER İÇİN B PLANI

Twitter için verdiği satın alma teklifinin kabul edilmeyeceği açıklayan Elon Musk ise ısrarından vazgeçmeyeceğini duyurdu. Katıldığı bir çevrim içi etkinlikte konuşan Elon Musk, “Twitter için verdiğim teklifin kabul edilmesine dair şüphelerim var. Ancak benim teklifim bitmeyecek. Teklifime cevap geldikten sonra B planımı devreye sokacağım. O zaman farklı şeyleri konuşmaya başlayacağız.” dedi.

DOGECOİN FIRLADI!

Elon Musk’ın Twitter platformunu satın almak istemesinin ekonomik gerekçelere dayanmadığı, ifade özgürlüğü konusunda geniş bir alan yaratmak için böyle bir girişimde bulunduğu bildirildi. Ancak tüm bu gelişmelerden yararlanan ise Dogecoin oldu. Bir süredir fiyat düşüşü ile yatırımcılarını zarara uğratan Dogecoin yeniden yükseliş ivmesi yakaladı. Dogecoin tüm bu gelişmelerin ışığında son 24 saat içerisinde değerini yüzde 2,16 oranında arttırdı. Şu anda Dogecoin kripto para piyasalarında 0,1434 Dolar seviyesinde işlem görmeyi sürdürüyor. Ayrıca Dogecoin en yüksek işlem hacmine sahip olan 12. kripto para birimi olarak işlemlerini sürdürüyor.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@