Twitter, Tweet Düzenleme Özelliğini Yakında Kullanıma Sunacak

Twitter'ın yüzde 9,2'sini alan Elon Musk'ın istediği tweet düzenleme özelliği yakında geliyor. Twitter yeni özelliği daha önce açıklamıştı, özelliğin test edilmesinde son aşamaya gelindi.

Teknoloji 25.04.2022 - 17:32 25.04.2022 - 17:32 Gülşah Konuk Akın

Twitter'da tweet düzenleme özelliği, Elon Musk'ın Twitter'ın %9,2'sini alması ile yeniden gündeme geldi. Twitter geçtiğimiz günlerde özelliğe ilişkin resmi açıklama yapmıştı. Yakında gelecek özellik için testler devam ediyor ve testlerin görüntüleri de geçtiğimiz günlerde paylaşıldı. Yayınlanan görüntüler ile Tweet düzenleme seçeneğinin nerede olacağı, düzenleme ekranında kullanıcılara başka neler sunulacağı da netleşti. Ekran görüntülerinde beklenen özelliklerden bazılarının eksik olduğu görülmüştü. Paylaşılan yeni görüntüler ile düzenlemede neredeyse sona gelindiği görüldü.

tw

ÖZELLİĞİN SON HALİNİ GÖSTERDİ
Alessandro Paluzzi, Tweet düzenleme özelliğinin test aşamasındaki görüntülerini tek tek paylaştı ve özelliğin son halini kullanıcılara gösterdi. Kullanıcıların talep ettiği gibi düzenleme geçmişi sayfası da Tweet düzenleme özelliği ile sunulacak. 

 Mobil uygulamada düzenlenen Tweetlerin düzenlendiğine dair bir işaret in yer aldığı ekran görüntüsü de paylaşıldı. Twitter kullanıcılarının mobil uygulama üzerinde tweetlerini kolay düzenleyebilmeleri için de bir tuş olacak. Paylaşılan tweetler, paylaşıldıktan sonra 1 saat içerisinde düzenlenebilecek. Test aşamasında kullanılan süre 1 saat olsa da testler sona erdikten sonra bu sürenin uzatılma ihtimali bulunuyor. 

tw2

BİR BAŞKA YENİ ÖZELLİK DAHA GÜNDEMDE
Twitter'ın Instagram tarafından kullanılmayan bir özelliğini de kullanıcılara sunması bekleniyor. Twitter'ın Vibe adını verdiği özellik ile durumun güncellemesi ayarlamaya imkan sağlayacağı bekleniyor. Profilde gösterilecek olan durum güncellenmesinin tweetlere eklenmesi de mümkün olacak. Verilen örneklerde sadece müzik dinleme, yemek yeme ve alışveriş yapma durumları bulunuyor. Kullanıcıların kendi güncellemelerini yapıp yapamayacakları henüz netleşmedi.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@