Twitter ve Reddit Desteğiyle Bitcoin Fiyatları Kanatlandı, Yeni Rekor Kırıldı!

Kripto para birimleri arasında en çok işlem gören para birimi olan Bitcoin 50 bin doların üzerinde tutunmayı başarırken Twitter ve Reddit destek kampanyası ile yeni rekor haberi geldi.

Finans 06.09.2021 - 10:10 06.09.2021 - 10:16 Gülcan Özer

El Salvador’un Bitcoin kanununu desteklemesini sağlamak amacı ile Twitter ve Reddit üzerinden başlatılan yoğun destek kampanyası Bitcoin fiyatlarında doping etkisi yarattı. Verilen desteğin son derece büyük olması ve küresel çapa yayılması ile beraber 50 bin dolarını aşarak yakaladığıı çıkışını bir üst kademeye taşıyan Bitcoin fiyatları 51 bin doların üzerini gördü. 

Hatırlanacağı üzere El Salvador vatandaşlarını bitcoine yönlendirecek adımlar atmış, BTC ATM'leri kurulması ve elinde kripto parası olanların bu paralarını dolara çevirmeye kolaylaştırmasını sağlayacak bir dizi yeni düzenleme üzerinde çalışmaya başladığını duyurmuştu. Yapılan duyuru sonrasında bu dönüşümü sağlamak adına El Salvador tarafından 150 milyon dolarlık fon oluşturduğunu açıklamıştı. 

EL SALVADOR DOPİNGİ BİTCOİNİ UÇURDU!

El Salvador hükümeti tarafından yapılan hükümetin oluşturduğu dijital cüzdanları indiren kişilere kimlik numaralarını doğrulama koşulu ile 30 dolar değerinde Bitcoin yükleyeceği açıklaması da kripto para yatırımcıları tarafından takdirle karşılandı. Twitter ve Reddit kullanıcıları tarafından yapılan destek kampanyası ile uygulamanın başlayacağı 7 Eylül tarihinde Bitcoin alım çağrısı yapıldı. 

bitcoin-bugün-kaç-tl

Yaşanan yükselişin ardından 50 bin doların üzerinde tutunup tutunamayacağı tartışılan Bitcoin an itibari ile 51 bin dolar sınırını da büyük bir hızla aşarak 52 bin dolar sınırına doğru hareket etti. Bitcoin uluslararası piyasada şu anda 51 bin 857,60 dolar sınırından işlem görmeye devam ederken kripto para biriminde yönü altın fiyatları ve açıklanacak yeni ekonomik veriler belirleyecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@