>

Twitter'da Gündem Oldu! Lise Sınavları İptal Edilecek Mi? Son Resmi Açıklama

Salgın kapsamında uzaktan eğitim alan öğrencilere yönelik son kararda, bzı sınıfların yüzyüze eğitime başlayacakları ilan edildi.

Twitter'da Gündem Oldu! Lise Sınavları İptal Edilecek Mi? Son Resmi Açıklama

Salgın kapsamında uzaktan eğitim alan öğrencilere yönelik son kararda, bzı sınıfların yüzyüze eğitime başlayacakları ilan edildi. Yüzyüze eğitimin başlayacak olmasıyla bilirkte sınavların nasıl yapılacağını merak eden öğrenciler ise sosyal medya üzerinden taleplerini dile getiriyorlar.

LİSE SINAVLARI İPTAL Mİ?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk öğrencilerin sosyal medya üzerinden yapmış oldukları paylaşımlara değinerek bu alanda uygulanacak kararlara dair ipuçları verdi. Bakan Ziya Selçuk yapmış olduğu açıklamasında,sınavların yeniden erteleme durumunun gündemde olmadığını bildirdi. Bakan Selçuk açıklamasında ayrıca öğrencilerinin yüzde 40'ının yüz yüze sınavlarının tamamlandığına işaret etti ve bu dönem yapılacak ertelemelerin ileride yüklerin daha da artması anlamı taşıdığını söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan Açıklama Geldi

Sosyal medya gündeminde sık sık yer alan sınavların durumuna ilişkin Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Twitter hesabından paylaşımlarda bulundu. Öğrencilerin kendilerine yönelttiği taleplerin farkında olduğunu ifade eden Bakan Selçuk, salgın sürecinde alınan kararların eğitimcilerle ve hekimlerle beraber aldıklarını söyledi.

Bakan Selçuk'un Sınavlara Dair Konuşmasının Tam Metni

"Sizlerin de sadece sınavlarınızı yüz yüze gerçekleştirebilmemiz için salgın tedbirleri noktasında tüm hazırlıklarımız tamam. Öğrencilerimizin yüzde 40'ı, yani yarıya yakınınız sınavlarını tamamladı zaten. Sınavlarınızda bugün yapılacak bir erteleme, yakın zamanda çalışma yükünüzü daha fazla artıracaktır. Bizim de durumunuzu tespit edip ihtiyaçlarınıza uygun destekleme programları tasarlamamızı engelleyecektir.

Gelecek yıllara sorun biriktirmemek için zamanında çalışmak bu yüzden çok kritik. Kararlarımızda, sağlığınız her zaman önceliğimiz. Desteğiniz ve iş birliğiniz bizim için önemli. Bu günlerin üstesinden hep birlikte gayretle geleceğiz. Siz derslerinize ve sağlığınıza odaklanın, lütfen. Hepinize yürekten teşekkür ediyorum."

ÖĞRENCİLER SOSYAL MEDYADAN TALEPLERİNİ DİLE GETİRİYORLAR

Öğrenciler ise sosyal medya ağları üzerinden yapmış oldukları paylaşımlar ile sınavlara dair taleplerini dile getiriyorlar. Çok sayıda paylaşımın yapıldığı sınavlara dair erteleme kararı alınıp alınmayacağına ise Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı karar verecek