TYP İlanları Yayımlandı! MEB Temizlik, Sağlık Bakanlığı Ambulans Şoförü Alıyor İl İl Duyurular

Merakla beklenen 2021 Eylül ayı TYP ilanları yayımlandı. MEB, Sağlık Bakanlığı ve Aile Bakanlığı TYP kapsamında çevre temizlik personeli, şoför alımı yapacağını duyurdu.

TYP İlanları Yayımlandı! MEB Temizlik, Sağlık Bakanlığı Ambulans Şoförü Alıyor İl İl Duyurular

Ağustos ayının son günleri ile Eylül 2021 dönemi İŞKUR TYP ilanları yayımlandı.

TYP kapsamında yayımlanan personel alım ilanları 3 bakanlık tarafından duyuruldu. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Sağlık Bakanlığı ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı başta temizlik personeli olmak üzere geçici işçi alımı yapacaklarını duyurdular.

YÜZBİNLER BEKLİYORDU TYP İŞ İLANLARI YAYIMLANDI

Yayımlanan personel alım ilanlarına dair başvuru yapacakların en merak ettiği soru, ilan yayımlanan şehirler oldu. Başvuru aşamasında ikamet adresine göre işçi alım ilanlarına başvuru yapan adaylar için tüm liste şöyle;

Sağlık Bakanlığı Şoförlük Kadrosu

Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüü tarafından yayımlandı. TYP ilanı Yenişehir İlçesi çin düzenlenedi. İlana son başvuru 31 Mayıs olarak duyuruldu.

Restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın korunması Kadrosu

Tunceli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından yayımlandı. İlana başvurular Tunceli Merkez için 29 Ağustos tarihine kadar yapılacak.

Çevre Temizliği kadrosu

Tokat, Ağrı, Iğdır, Erzurum, Eskişehir, Şırnak, Antalya, Şırnak, Tunceli, Siirt ve Niğde için ilanlar bulunuyor.

MEB çevre düzenlemesi kadrosu

İlan edilen kadro için personel alımları Antalya (hemen hemen tüm ilçeler için), İstanbul Sultangazi, Kastamonu Merkez

typ eylül 2021eylül 2021 typ ilanları

TYP İLANLARINA BAŞVURU ŞARTLARI

Toplum Yararına Program kapsamında yayımlanan personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar, başvurularını kurum üzerinden yada elektronik yapacaklar. Başvuruların onaylanması için İŞKUR tarafından ilan edilen 2012 TYP başvuru şartlarının sağlanması gerek.

TYP ilanları için adayların İŞKUR'a kayıtlı işsiz olmaları, Türk vatandaşı olmaları, emekli olmamaları, açıköğretim fakülteleri hariç öğrenci olmamaları gerekiyor. Bunun dışında TYP kapsamında çalışanların işten atılmış olmaları durumunda da hemen başvuru yapma hakları bulunmuyor. İşte o şart "Mazeretsiz olarak TYP’den ayrılanlar veya kendi kusuru nedeniyle ilişiği kesilenler, son yararlanma tarihi üzerinden 24 ay geçmedikçe yeni bir TYP’ye başvuramaz."

NASIL BAŞVURU YAPARIM?

İŞKUR TYP ilan arama sayfasından şehre göre arama yapacak adaylar kendi illeri için duyuruları bulacaklar. Daha sonra başvurularını ister İŞKUR'un web sitesi üzerinden elektronik olarak yapacaklar isterlerse de İŞKUR İl veya İlçe Müdürlüklerinden şahsen başvuru yapacaklar. Bazı ilanlar için başvurular 27 Ağustos'ta sona erecek adayların başvuru tarihlerine dikkat etmeleri gerekiyor.

SONRAKİ HABER