UBER'den Bitcoin'i Uçuracak Haber: Kripto Para İle Ödeme Alacaklar!

Son dönemde yaşanan haber akışları nedeni ile oldukça inişli çıkışlı bir seyir izleyen kripto para birimleri için pozitif açıklama UBER'den geldi.

Finans 13.02.2022 - 16:40 13.02.2022 - 16:43 Gülcan Özer

Amerika merkezli olarak hizmet veren ve pek çok ülkede ulaşım sektöründe fark yaratan Uber bu seferde ödeme konusunda büyük bir yeniliğe imza atmaya hazırlanıyor. Akıllı telefon uygulamaları üzerinden hizmet veren Uber kendisi de teknoloji konusunda büyük bir çığır açarken kripto paraları destekleyecek önemli bir açıklamaya imza attı. 

Konu hakkında açıklama yapan UBER'in CEO'su olan Dara Khosrowshahi, Uber kullanan kişilerin yapacakları ödemelerde farklı alternatifleri devreye sokmaya hazırlandıklarını, bu alternatiflerden birinin de kripto paralar olabileceğini söyledi. 

UBER KRİPTO PARA İLE ÖDEME KABUL EDERSE NE OLUR?

Dara Khosrowshahi, Bloomberg HT kanalına yaptığı değerlendirmede “Her türlü yerel para birimini kabul ettiğimiz gibi, kripto para birimlerini ve / veya Bitcoin'i işlem yapma aracı olarak değerlendirmeyi planlıyoruz. İş için iyi, müşterilerimiz ve çalışanlarımız için iyi, bu yüzden kesinlikle bunu araştıracağız" diyerek konu hakkında çalışmalara başladıklarını söyledi. 

Bunu sadece bir tanıtım kampanyası kapsamında yapmayacaklarını belirten Khosrowshahi UBER olarak sunmuş oldukları hizmetler için yeni sistemin kabul edilmesi halinde kripto para birimleri ile ödeme kabul edeceklerini duyurdu. Söz konusu sistemin devreye girmesi durumunda kripto para birimlerinin yasalaşması konusunda önemli bir adım atılmış olacak. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@