Üç Usta Analistten Bitcoin İçin Farklı Fiyat Tahminleri Geldi!

Bitcoin'in içerisinde bulunduğu düşüş trendi yatırımcıları endişelendirirken analistler yeni fiyat tahminleri ile gündem olmaya devam ediyorlar. Bitcoin kaç dolar olur? 

Finans 13.09.2021 - 03:00 13.09.2021 - 03:00 Engin Uzunoğlu

Kripto para piyasalarında Bitcoin krizi yaşanıyor. Lide rpara biriminin gösterdiği performans tüm altcoinleri etki altına alarak fiyatlamayı belirliyor. 52.700 dolar seviyesine kadar yükseldikten sonra bir anda 10 Bin Dolar çakılan ve gerileyen Bitcoin toparlanma eğilimi gösterse de yine bir istikrarsız görünüme kavuştu. 46 Bin Dolar seviyesine kadar yükselen öncü kripto para şu anda 45 Bin Dolar seviyesinde işlem görüyor. 

Bitcoin piyasasında bu gelişmeler yaşanırken ünlü analistler de bu yeni durum ile alakalı olarak yeni değerlendirmelerde bulundular. Bitcoin için yeni fiyat tahminlerini açıklayan analistler yatırımcıların da almaları gereken pozisyonlar hakkında yorumlar yaptılar. Peki BitcoiN'de neler olacak? 

40 BİN DOLAR SEVİYESİNE DİKKAT!

Ünlü analist Justin Bennett yaptığı son değerlendirmesinde, “Bitcoin için karmaşık bir fiyatlama takip ediyoruz. Bu birkaç gün içerisinde elde edilecek seviyeler 2021 yılının sonuna kadar devam edebilir. Burada en kritik olan 40 Bin dolar seviyesi. Bitcoin bu noktaya yaklaşırsa çok daha farklı bir değerlendirme yapmak durumunda kalabiliriz.” dedi. 

BİTCOİN 55 BİN DOLAR SEVİYESİNİ TEST EDECEK

Kripto para analisti Willy Woo ise yeni yorumunda, “Bitcoin'de meydana gelen düşüşlerin kaynağı büyük bir Tezgah üstü satıştan kaynaklanıyor. Bitcoin düzeltmenin ardından daha düşük seviyelerden alıcı buluyor. Yeni alıcılar Bitcoin'in sermayesini arttırılarda kilit olarak görülen dirençler kırılabilir. Bitcoin'deki fiyat gerilemesi geçici olacaktır. Yıl sonu gelmeden Bitcoin'in 55 Bin Dolar seviyesini test edeceğine inanıyorum.” ifadelerine yer verdi. 

160 BİN DOLAR TAHMİNİ GELDİ

Kripto para piyasasında kahin olarak adlandırılan analist Alex Mashinsky ise yeni yorumunda, “Bitcoin bana göre 55 Bin Dolar direnç seviyesini aşacaktır. Hatta 160 Bin Dolar öngörümün halen daha arkasındayım. En fazla 2022 yılının ilk çeyreğine sarkma olabilir. Sonuç olarak Bitcoin fiyatını katlayarak pozitif bir performans sergilemekten çok uzak durmuyor.” şeklinde belirtti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@