Uçmakdere'deTarihi Evler Restore Edilerek Turizme Kazandırılacak!

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Miras Atölyesi projesi ile farklı mahallelerde yer alan 52 adet tarihi ev restore edilerek turizme kazandırılacak.

Emlak Haberleri 29.09.2018 - 21:45 15.07.2021 - 00:19 Serhat Karaman

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Miras Atölyesi projesi ile farklı mahallelerde yer alan 52 adet tarihi ev restore edilerek turizme kazandırılacak.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi örnek bir çalışmaya imza atarak sınırları içerisinde bulunan tarihi evleri restore etmeye başladı. Tarihi evler aslına uygun olarak birebir restore edilecek ve yenilenen evlerin turizme kazandırılması sağlanacak. Bu sayede hem tarihi zenginliklerimiz korunmuş olacak hem de şehrin turizm gelirlerinin arttırılması sağlanacak. Uçmakdere Türkiye'nin En Güzel Eko Köyü Olacak Proje kapsamında yenilenecek olan 52 adet tarihi ev için teslim ve bilgilendirme töreni düzenlendi. Törende söz alan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak Miras Atölyesi Projesi adı verdikleri çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulundu. Albayrak amaçlarının Uçmakdere'yi Türkiye'nin en güzel eko köyü haline getirmek olduğunu söyleyerek "Gaziköy, Hoşköy, Mürefte, Kirazlı, Çınarlı gibi mahallelerimizde de aynı çalışmayı yapacağız.Önemli olan projeyi Uçmakderelilerin benimsemesidir. Bu bölge sit alanı olduğu için çivi çakmak dahi uzun bir yoldan geçiyor. Bugün itibari ile buradaki evlerimizin restorasyonuna başlıyoruz. 52 tane tescilli evi orijinal haline getirerek sahiplerine teslim edeceğiz." dedi. Haber Kaynağı: emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Gelişmelerden Haberdar Olun

@