Ücretsiz Bilinmeyen Numara Sorgulama Nasıl Yapılır ve Nereden Öğrenilir? (Turkcell, Vodafone, Türk Telekom)

Bilinmeyen numara sorgulaması için başvurulabilecek çeşitli yollar bulunuyor. Bilinmeyen numara sorgulama için yapılması gerekenler arama yapan numaranın bağlı olduğu cep operatörü hattına göre değişiklik gösteriyor.

ÖNEMLİ BAŞLIKLAR 25.11.2019 - 15:06 15.07.2021 - 00:12 Emlak 365

Bilinmeyen numara sorgulaması için başvurulabilecek çeşitli yollar bulunuyor. Bilinmeyen numara sorgulama için yapılması gerekenler arama yapan numaranın bağlı olduğu cep operatörü hattına göre değişiklik gösteriyor.

Türk Telekom Bilinmeyen Numara SorgulamaTürk Telekom tarafından arama yapıldığı düşünülüyor ise, cep telefonundan arama yaparak sorgulama yapılabilir. Diğer cep telefonu operatörlerinde SMS ile de sorgulama yapılmasına rağmen Türk Telekom üzerinden yapılacak sorgulamalarda, SMS ile sorgulama yöntemi kullanılamıyor.Türk Telekom bilinmeyen numara sorgulaması için Türk Telekom internet sitesinden online sorgulama yapılabilir. Bu amaçla önce Türk Telekom resmi internet sitesine girilir. Daha sonra ise ‘’Bilinmeyen Numaralar Servisi’’ yazısı üzerindeki linke tıklanır. Bu link üzerinden sorgulama yapılır.Telefonla arayarak sorgulama yapılacak ise, aranması gereken numara 11811’dir. 11811 Bütün cep telefonu operatörlerinden ve sabit hatlardan aranabilir.Turkcell Üzerinden Bilinmeyen Numara SorgulamaArayan numaranın Turkcell hattına ait olduğu düşünülüyorsa SMS yollayarak ya da telefonla arama yaparak sorgulama yapılabilir.SMS ile bilinmeyen numara sorgulama işlemi yapılacak ise, izlenmesi gereken basamaklar şunlardır:
 • İlk önce cep telefonunun mesaj bölümü açılır.

 • Daha sonra mesaj bölümüne sorgulama yapılmak istenen numara başında ‘0’’ olmadan yazılır.

 • Hazırlanan mesaj 2222’ye yollanır.Telefonla arayarak sorgulama yapılacak ise 11832 aranır. Telefonla sorgulama için 11832’yi aramanın her dakikası için 1.6 TL ücret ödenir. Her bir SMS için ise 3.99 TL ödenmesi gereklidir. Bildirilen fiyatlara bütün vergiler dahildir.Eğer sorgulaması yapılan bilinmeyen numara, Turkcell Rehber’de kayıtlı değilse arayanın kim olduğuna dair bilgi edinilemez.Vodafone Üzerinden Bilinmeyen Numara SorgulamaArayan numaranın Vodafone’a kayıtlı olduğu düşünülüyor ise, bu amaçla kullanılabilecek 2 yol vardır. Bunlardan birisi SMS ile sorgulama yapmak, diğeri ise telefonla arama yapmaktır.Telefon ile arama yöntemi tercih edilirse aranması gereken numara 11842’dir. Vodafone bilinmeyen numara sorgulama için 11842’yi aramanın dakikası 1.25 TL olarak ücretlendirilmiştir.SMS ile sorgulama yapmak için izlenmesi gereken basamaklar şunlardır:
 • İlk önce cep telefonunun mesaj bölümü açılır.

 • Daha sonra mesaj bölümüne KIM yazılıp bir boşluk bırakılır ve sorgulama yapılmak istenen numara başında ‘’0’’ olmadan yazılır. Ya da KIM yazılır bir boşluk bırakmak yerine * konur ve sorgulanacak numara başında ‘’0’’ olmadan yazılır.

 • Hazırlanan mesaj 7048’e yollanır.Sorgulanan numara Vodafone üzerine kayıtlı ise, arayan kişinin kimliği ve bulunduğu şehir bilgisi öğrenilir. Numara Vodafone üzerine kayıtlı değilse, herhangi bir bilgi alınamaz.Bilinmeyen Numaralar Servisi ve Bilinmeyen Numara SorgulamaBilinmeyen numara sorgulaması yapılacaksa ve numaranın hangi operatöre ait olduğu kestirilemiyorsa, bu durumda 11880 gibi bilinmeyen numaralar hizmeti kullanılabilir. 11880’i aramanın dakikası 2.7 TL olarak ücretlendirilmiştir.11880 Aranarak numaradan isim öğrenilebildiği gibi, isimden de numara öğrenilebilir.İnternet Üzerinden Bilinmeyen Numara SorgulamaBilinmeyen numara sorgulaması için online olarak kullanılabilen siteler vardır. Bu siteler arasında en çok kullanılan Treucaller sitesidir. Truecaller üzerinden sorgulama yapmak için izlenmesi gereken basamaklar şunlardır:
 • Öncelikle Truecaller sitesi internetten bilgisayara indirilir.

 • Daha sonra sorgulaması yapılacak numara, ekranda yazılması istenen yere yazılır.

 • Bu aşamadan sonra ENTER kısmına basılır.

 • Site üzerinde sorgulama yapan kullanıcının Google veya Microsoft hesabına giriş yapması istenir.

 • Bu hesaplara giriş yapıldıktan sonra istenen bilgilere ulaşılır.

 • Google ya da Microsoft hesabına giriş yapılmaz ise konu ile ilgili herhangi bir bilgi alınamaz.Bilinmeyen numara sorgulama işlemi için kullanılan en çok kullanılan yöntemler bunlardır.Emlak365.com Özel İçerik


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@