Ucuz Ev Satan TOKİ Faizsiz Konut Kredisi Vermeye Başladı! 240 Bin TL Ziraat Bankası Üzerinden Sıfır Faizli Verilecek

Ev sahibi olmak isteyenlere TOKİ faizsiz konut kredisi müjdesi verdi! SGK hak belgesi alana TOKİ sıfır faizli konut kredisi desteğini Ziraat Bankası üzerinden verilecek. Faizsiz kredi başvuru şartları

Finans 06.05.2022 - 09:55 06.05.2022 - 09:58 Gülcan Özer

Ziraat Bankası ev sahibi olmak isteyene kişilere faizsiz konut kredisi müjdesi verdi. Ev sahibi olmak isteyen dar gelirli vatandaşlar için alt gelir grubu ucuz sosyal konut projeleri üreten TOKİ bu seferde kredi müjdesi verdi. 

Yapılan açıklama ile 2022 yılına özel olarak bu sene 241 bin liraya kadar sıfır faizli konut kredisi desteği sağlanacağı açıklandı. Söz konusu kredi paketinden yararlanmak isteyen kişilerin SGK üzerinden hak sahipliği belgesi sunmaları yeterli olacak. Bu belgeyi getiren kişiler Ziraat Bankası üzerinden 120 aya kadar vadeli olmak üzere faizsiz konut kredisi çekebilecekler. 

SGK FAİZSİZ KONUT KREDİSİ NEDİR, SGK HAK SAHİPLİĞİ BELGESİ NEREDEN, NASIL ALINIR?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ üzerinden yapılan açıklama ile "Toplu Konut Fonu'ndan Şehit Ailelerine, Malulleri ile Dul ve Yetimlerine Açılacak Faizsiz Konut Kredisi Yönetmeliği" kapsamında 2022 yılında 241 bin liraya kadar sıfır faizli kredi desteği verileceği ilan edildi. Yapılan açıklama kapsamında söz konusu kredi paketinde destek ödemeleri tüm konut alımlarında geçerli olacağı ilan edildi. 

toki kredi açıklaması

Yani kredi çekmek isteyen kişilerin TOKİ üzerinden ev satın alma zorunluluğu bulunmayacak. Kredi paketinden yararlanmak isteyen kişilerin sadece SGK üzerinden hak sahipliği belgesini ibraz etmeleri yeterli olacak ve satın aldıkları tüm konutlar için sıfır faizli kredi desteği sağlanacak. 

sıfır faizli kredi desteği

ZİRAAT BANKASI FAİZSİZ KONUT KREDİSİ BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILIR?

Sıfır faizli konut kredisi çekmek isteyen kişilerin ilk olarak SGK'ya başvuru yaparak hak sahipliği belgesi alması gerekecek. Söz konusu belge sadece Şehit Ailelerine, Terör Malulleri ile Dul ve Yetimlerine yönelik olarak veriliyor. Belgeyi almak isteyen kişilerin Sosyal Güvenlik Kurumu Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü üzerinden başvuru yapmaları yeterli oluyor. 

Söz konusu belgeyi alan hak sahipleri bu belge ile kendilerine en yakın Ziraat Bankası şubesi üzerinden şahsen başvuru yaparak sıfır faizli SGK konut kredisi çekme imkanı elde edecekler. Söz konusu kredi limiti her sene arttırılmakta olup 2022 senesi için söz konusu kredi paketinde uygulanan parasal sınır 241 bin TL olarak belirlenmiş durumda. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@