Ucuz Evden Sonra Ucuz Araba! TOKİ 25.000 TL'ye İkinci El Araç Satıyor

TOKİ Başkanlığı kendisine ait olan iki aracın satacağını ilan etti. 25.000 TL'den başlayan fiyatlarla ikinci el araçlarını elden çıkarak TOKİ satışlar için ihale düzenleyeceğini duyurdu.

Finans 01.10.2021 - 08:59 01.10.2021 - 08:59 Mustafa KARAGÖZ

Türkiye'de milyonlarca kişinin ev sahibi olmasına aracılık eden TOKİ Başkanlığı farklı bir alanda satış ilanı yayımladı. 

Kurumun halen devam eden konut satış duyurularının yanı sıra arsa ve işyeri satışları için de ilanları bulunuyor. Tüm bu ilanların yanında ikinci el araç satış duyurusu eklendi. 

TOKİ UCUZ FİYATLA 2. EL ARAÇ SATIŞI YAPACAĞINI DUYURDU

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı araç satış duyurusunda 2 adet aracın satılacağını bildirdi. Satış işlemlerine dair bilgi veren kurum satışların açık artırma yöntemi ile satılacağını aktardı. 2008 ve 1996 model iki farklı türde araç satış yapacak TOKİ ilk duyurusunda binek otomobil ikinci duyurusunda ise transit model araç satışı olacağını duyurdu. 

Kendisine ait olan ikinci el araçları satacak olan TOKİ Başkanlığı duyurusunda ayrıca ilana çıkarılan araçların özelliklerini açıkladı. 

1996 Model Ford Transit

İlan edilen ilk duyuruda 1996 model ve Ford Transit Dizel 2.5 marka araç satışı olacağı bildirildi. Aracın renginin beyaz ve silindir macminin 2496 olduğu açıklandı. Dizel olan araç için TOKİ Başkanlığı 25.000 TL muhammen bedel belirledi. Aracın kapasitesinin ise şoför dahil 13 kişi olduğu bildirildi. 

2008 Model Audi A8 Long

TOKİ Başkanlığı ikinci duyurusunda ise satılacak olan aracın markasını Audi olarak açıkladı. Araç özelliklerini ilan eden kurum aracın modelini 2008 Audi A8 Long 4.2 FSI Quattro olarak açıkladı. Siyah parkalk renkte olan aracın silindir hacmi 4163 olarak duyuruldu. Benzinli aracın şoför dahil 5 kişilik olduğu açıklandı. İlan edilen bu marka ve model araç için TOKİ 160.000 TL muhammen bedel belirlediğini açıkladı. 

TOKİ'NİN ARAÇ SATIŞ İHALE İLANI

İkinci el iki araç satışı yapacak olan TOKİ, araç satışları için bir tablo yayımladı. Tabloda hem ihale sürecine dair bilgiler yer aldı hemde araçların tüm özellikleri aktarıldı. 

toki 2. el araç

İHALE TARİHİ VE BAŞVURU İŞLEMLERİ

TOKİ yukarıda da yer alan kılavuzda bildirdiği gibi ihale işlemlerini 13 Ekim saat 10.00 itibariyle gerçekleştirecek. İhaleye katılacak olanlar ilan edilen tarihe kadar başvurularını yaptıktan sonra online olarak müzayede katılacaklar. Müzayede işlemlerine internet üzerinden katılım sağlanabilecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@