Ucuzlasın Diye Beklemek Yok Zaten Ucuzlar! Hazineden Satılık 2. El Arabalar

Kamu kurumlarına ait ikinci el araçların satışı için İl Milli Emlak Müdürlüğü'nden ilan yayımlandı. 10.000 TL'den, 11.000 TL'den başlayan fiyatlarla Hazineye Ait Kamu Araçları satılacak.

Finans 06.11.2021 - 16:34 06.11.2021 - 16:34 Mustafa KARAGÖZ

Adana Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Milli Emlak Dairesi Başkanlığı tam 17 adet ikinci el otomobil, kamyon ve iş makinesi tipindeki araçların satışı için ilanlar yayımlandı. Araçlar için belirlenen ilk teklif fiyatı 10.000 TL, 11.000 TL ve 13.000 TL oldu. 

HAZİNEYE AİT İKİNCİ EL ARAÇLAR SATILACAK

17 aracın satışının yapılacağı ihaleye dair bir tablo yayımlandı. Tabloda araçların markaları, modelleri, üretim yılları ilk teklif fiyatları ve araçların kullanım durumlarına dair bilgi verildi. İhaleye katılarak kamudan ikinci el araç almak isteyenler için kapsamlı bir açıklamada bulunan kurum, ihaleye dair tüm detayları açıkladı. 

FİYATLAR 10.000 TL, 11.000 TL VE 13.000 TL'DEN BAŞLIYOR

İhaleye çıkarılan araçlar arasında eski modela arabalar yer alıyor. Araç almak isteyenler için 10.000 TL'den başlayan fiyatlar aracın marka model km ve ekonomik durumuna göre 160.000 TL'ye çıkıyor. Listede yer alan en pahalı araç 160.000 TL olurken ikinci ve üçüncü sıradaki araçlar 55.000 TL ve 38.000 TL oldu. 

Araba alma planı olanlar için Adana Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Milli Emlak Dairesi Başkanlığı'nın ilana çıkardığı araçlara dair marka model fiyat tablosu. 

MARKA MARKA MODEL MODEL FİYAT LİSTESİ

hazine araçları 1 satılık

hazine araçları 2 satılık

Kurum araçların ihale işlemleri ve satışlarına ilişkin "Yukarıda özellikleri ve ihale bilgileri belirtilen taşınırlar (araçlar), 2886 Sayılı Kanunun 45. maddesine göre açık teklif usulüyle satışları yapılmak üzere ihaleye çıkarılmıştır." duyurusunda bulundu. İhaleye katılacak duyuru esasınca başvurularını yapacaklar. 

ARAŞ SATIŞI NASIL OLACAK?

Araçlar yukarıda yer alan duyuruda da belirtildiği gibi ihale yöntemi ile satılacak. İhaleye aşağıda yer alan işlemler ile başvuru yapacak olan vatandaşlar 18 Kasım tarihinde kurumda açık artırmaya katılacaklar. Açık artırmada sunulan araçlara kendi tekliflerini sunacak olan istekliler en yüksek teklifif vererek aracı alacaklar. Daha sonra Adana Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Milli Emlak Dairesi Başkanlığı'nca satış işlemleri gerçekleştirilecek. 

İHALE BAŞVURU İŞLEMLERİ

İhaleye katılacak olanlar için süreç iki aşamalı ilerleyecek. İlk aşamada istekliler Adana Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Milli Emlak Dairesi Başkanlığı'na gidecek ihale şartnamesini alacaklar. İkinci aşama ise ihale şartnamesinde yer alan evrakların derlenip teslim edilmesi ile tamamlanacak. Ardından ihale beklenecek ve açık artırmada teklif sunulacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@