Uğur Dündar'dan Yılmaz Özdil Açıklaması: Yılmaz Benim Kardeşimdir, Mesele Benim İçin Kapanmıştır!

Yılmaz Özdil tarafından atılan tweetler ve sonrasında Uğur Dündar tarafından canlı yayında yapılan son derece sert açıklamalar basında büyük yankı uyandırmıştı. Uğur Dündar yaşanan olaylardan sonra ilk kez açıklama yaptı ve duygusal bir çıkış yaptığını söyledi.

GÜNDEM 25.06.2021 - 11:05 25.06.2021 - 11:05

Yılmaz Özdil ile Uğur Dündar arasında yaşanan atışma sosyal medyada büyük yankı uyandırmış, Uğur Dündar son derece sert açıklamalarda bulunmuştu. Süreçte Uğur Dündar'dan yeni açıklama geldi ve olayın bir yanlış anlaşılma olduğu olduğu söylendi. 

UĞUR DÜNDAR GERİ ADIM ATTI: YANLIŞ ANLAŞILMA OLMUŞ! 

Dün Emre Kongar ile Halk TV'de beraber sundukları programa katılan Uğur Dündar "Canlı yayında sosyal medya paylaşımlarının arasında ben o tweeti gördüm. Şimdi hem sevgili Merdan, hem siz, hem de hayatımdaki en eski arkadaşım sevgili Müjdat, değerli kardeşim Yılmaz ile konuşmuşsunuz.

Ben anlıyorum ki bir yanlış anlaşılma var. Yanlış anlaşılma ortaya çıktıktan sonra benim onun üzerine söyleyecek hiçbir lafım olamaz. Mesele benim için burada kapanmıştır. Yılmaz bundan sonra da benim kardeşim olarak kalacaktır. Üzgünüm böyle bir canlı yayın kazası olduğu için. Çok duygusal bir çıkış yaptım. O akşam benim başıma bir şey gelse Yılmaz, ömür boyu vicdan azabı çekerdi" diyerek yaşanan olayları yanlış anlaşılma olarak değerlendirdi ve aralarında Özdil ile bir sorun olmadığını söyledi.

UĞUR DÜNDAR, YILMAZ DÜNDAR'A NE SÖYLEMİŞTİ?

Hatırlanacağı üzere Yılmaz Özdil sosyal medya hesabı üzerinden isim belirtmeden bazı paylaşımlarda bulunmuş, Sezgin Baran Korkmaz tarafından bazı gazetecilere para verilerek haber kanalı kurulduğunu iddia etmişti. Yılmaz Özdil bu paylaşımlarında Amerika'da hazırlanan iddianemede bu kanalın ve gazetecilerin isimlerinin geçtiğini söylemiş "dürüst, güvenilir ve araştırmacı gazeteciler neden bundan hiç bahsetmiyor" diyerek üstü kapalı olarak Uğur Dündar'ı ima ettiği iddiası ile gündeme taşınmıştı. 

Sosyal medya paylaşımları sonrasında Uğur Dündar canlı yayında son derece sert açıklamalarda bulunmuş, ima yollu olarak dahi olsa böyle bir ididaya kendi adının karıştırılmasını kabul edemeyeceğini belirterek son derece sert açıklamalarda bulunmuştu. 

Uğur Dündar sorunun İsmail Saymaz'a vermiş olduğu destekten kaynaklandığını, Özdil'in Saymaz'a taktığını, kendisi için Yılmaz Özdil defterinin kapandığını belirterek ölürse cenazesine dahi gelmemesini istemişti.

Yorumlar (2)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@