Ukrayna, Rusya, ABD Derken Olan Pompaya Oldu! Ufukta Benzin, Motorin, LPG'ye Bir Zam Daha Göründü

Sürücüleri üzecek bir haber daha geliyor. Rusya Ukrayna gerilimi nedeniyle brent petrol fiyatları yükseliyor. Uzmanlar önümüzdeki günlerde benzin fiyatlarına zam yapılabilir uyarısında bulundu.

Finans 12.02.2022 - 16:29 12.02.2022 - 16:34 Mustafa Karagöz

Arabası olan vatandaşların en önemli sorunu haline gelen akaryakıt fiyatlarında yaşanan artışlar dur durak bilmiyor. 

Dolar kuru ile bir dönem çok yükselen daha sonra dolar kuru belli bir seviyeye inse de geri çekilmeyen akaryakıt fiyatları litre fiyatında 15 TL bandını aştı. Akaryakıt fiyatlarında yaşanan fiyat artışları sürücüleri zora sokarken zam uyarıları gelmeye devam etti. 

AKARYAKIT FİYATLARINDA YENİ ZAM BEKLENTİSİ! NEDENİ RUSYA UKRAYNA GERİLİMİ

Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik faaliyetleri bölgede büyük sorunlara neden oluyor. Ukrayna sınırına yığılan askeri birlikler ve ABD, İngiltere ve Avrupa'dan gelen açıklamalar her an bir saldırı gerçekleşebileceği yönünde. Özellikle ABD kaynaklarından gelen açıklamalarda, Rusya'nın kapsamlı bir saldırıya girişebileceği yönünde oldu. Son olarak ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan endişeleri artıran bir açıklamada bulunmuş ve Rusya'nın Ukrayna'yı işgale "Çin Olimpiyatları" bitmeden başlayabileceğini söylemişti. Bölgeden gelen bir diğer iddia ise Rusya'nın 22 Şubat tarihinde Ukrayna için vur emri verebileceği yönünde oldu. 

Brent Petrol 72 Dolar, 89 Dolar, 95 Dolar Zirvelerini Gördü

Rusya Ukrayna hattından gelen bu son açıklamalar ise piyasalarda endişelere neden oldu. Geçen süreç içerisinde brent petrol fiyatları 72 dolar seviyesinden 89 dolar bandına çıkmıştı. Brent petrol son açıklamalar ve oluşan piyasa ortamında 95 dolar bandına yükselmiş durumda. Yaşanan yüzde 4'lük fiyat artışı ise akaryakıt fiyatlarını etkileyecek. 

BENZİN, MOTORİN VE LPG'YE ZAM GELECEK Mİ?

Brent petrol fiyatlarında yaşanan fiyat artışlarının ardından merak edilen soru ise akaryakıt fiyatlarında yaşanacak olası değişim. Uzmanlar brent petrol fiyatlarında yaşanan fiyat artışlarının önümüzdeki hafta içinde benzin ve motorine yansıyabileceği yönünde. Fiyat değişimlerine dair hafta başında sektör içinden gelen açıklamalar takip edilecek. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@