Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu: Kanal İstanbul ile 710 Milyar Dolarlık Asya Avrupa Ticaretinden Daha Fazla Pay Alacağız

Kanal İstanbul Projesine ilişkin yeni bir açıklama geldi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu projenin Türkiye'ye, Asya Avrupa ticaretinde daha fazla pay sağlayacağını duyurdu.

Emlak Haberleri 06.10.2021 - 16:05 06.10.2021 - 16:05 Mustafa KARAGÖZ

Bir dönemin en fazla konuşulan gündem başlıklarından olan Kanal İstanbul Projesi, son dönemlerde geri planda konulardan biriydi. Projeye ilişkin yeni açıklamalar geldi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu yapmış olduğu konuşmasında Kanal İstanbul'un, Türkiye'ye sağlayacağı kazançlar hakkında konuştu. 

BAKAN KARAİSMAİLOĞLU'NDAN KANAL İSTANBUL AÇIKLAMASI

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 12. Ulaştırma ve Haberleşme Şurası Bakanlar Oturumuna katıldı. Ulaştırma Bakanlığı tarafından düzenlenen toplantı kapsamında bir konuşma gerçekleştiren Bakan İsmailoğlu, Kanal İstanbul Projesi hakkında konuştu. 

Konuşmasının başında ulaşım alanında son dönemde atılan adımlara değinen Bakan Karaismailoğlu ayrıca pandemi sürecinin etkileri hakkında konuştu. Önümüzdeki yıllarda dünya ticaret hacminin katlanarak artacağını ifade eden Bakan Karaismailoğlu, Türkiye'nin sürdürülebilir bağlantısallığın tesisi için üzerinde düşeni yaptığını söyledi. Dünya ticaretinde İstanbul'un önemli bir kavşak olduğunun altını çizen Bakan Karaismailoğlu İstanbul'u çepeçevre saran çok modlu ulaştırma ağını tamamlama noktasındayız, dedi. 

Kanal İstanbul Açıklaması

Adil Karaismailoğlu konuşmasının bu noktasında Kanal İstanbul Projesinin önemine değinerek "Dünyada ve Türkiye'de değişen iktisadi yönelimler ve artan ihtiyaçlar doğrultusunda ortaya koyduğumuz bir vizyon projesi olan Kanal İstanbul'a büyük önem veriyoruz. Kanal İstanbul, İstanbul Boğazı'nın güvenliği ile Asya ve Avrupa arasında şu anda 710 milyar dolar olan ve sürekli büyüyen ticaret hacminden daha fazla pay almamızı sağlayacak yenilikçi bir projedir."" ifadelerini kullandı. 

Konuşmasının son bölümünde dijital iletişim kanalları hakkında kapsamlı bir konuşma yapan Bakan Karaismailoğlu Türkiye olarak dijital gelişmelere ayak uydurmak, yerli ve milli kapasiteyi geliştirmek için gayret içerisinde olduklarını vurguladı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@