Ulaştırma Bakanı Turhal'dan İlk Hızlı Metro Açıklaması: Saatte 120 Km Hız Yapacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, İstanbul Yeni Havalimanına yapılacak olan hızlı metro hattına dair açıklamalarda bulundu.

EMLAK HABERLERİ 19.01.2020 - 00:15 15.07.2021 - 00:10 Emlak 365

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, İstanbul Yeni Havalimanına yapılacak olan hızlı metro hattına dair açıklamalarda bulundu. Bu projenin detaylarına dair bilgiler veren Bakan Turhan projenin tamamlandığında Türkiye'nin ilk 'Hızlı Metro' sistemi olacaktır, dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan gün içerisinde gerçekleştirilen Gayrettepe-İstanbul Havalimanı Metro Projesi İlk Ray Kaynağı Töreni'ne katıldı. Tören kapsamında bir konuşma yapan Bakan Turhan projenin öncesine, yapım aşamasına, tamamlanmasına ve hizmet noktasına dair bilgiler verdi. Bu noktada Türkiye'nin ilk hızlı metro hattı olmasına dikkat çeken Bakan Turhan konuşmasının satır başlarını aktarıyoruz. ULAŞTIRMA BAKANI TURHAN'DAN HIZLI METRO HATTI AÇIKLAMASIGayrettepe-İstanbul Havalimanı Metro Projesi İlk Ray Kaynağı Töreni'ninde yaptığı konuşmasında Bakan Turhan ilk adımın atıldığını ifade etti. Bu noktada Cumhurbaşkanı Erdoğan önderliğinde yeni konut projeleriyle İstanbul baştan başa donatılırken, konforlu yolculuklara olanak sağlayan ulaşım şebekelerininde Ulaşım Bakanlığı tarafından kurulduğunu ifade etti.Bu noktada bakanlığın önemli projelerine ilişkin hatırlatmalarda bulunan Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan Kuzey Marmara Otoyolu, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Marmaray ve Avrasya ile İstanbul Havalimanı gibi mega projelerin hizmete girdiğini ifade etti. ULAŞIM YARIM SAATE KADAR DÜŞECEKYapımı devam eden metro hattına ilişkin de bilgiler veren Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan şu sözlere yer verdi. "Bu noktada yapımını başlattığımız İstanbul Havalimanı-Gayrettepe Metro Hattı'nı 7 gün 24 saat 3 vardiya esasına dayalı olarak inşa ediyoruz. Çünkü 37,5 kilometre uzunluğundaki ve 9 istasyondan oluşan bu proje İstanbullu vatandaşlarımız için büyük öneme sahip. Bu hat sayesinde havalimanına ulaşım yarım saate kadar düşecek. Bunu sağlamak için de tüm metrolarda maksimum hız 80 km iken, Türkiye'de ilk kez bu metro sistemi, 120 km/saat hız yapacak şekilde projelendirildi."Bakan Turhan konuşmasının sonunda projenin tamamlandığına Türkiye'nin ilk hızlı metro sistemi olacağını belirtti.Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@