Ulaştırma Bakanı Turhan Açıkladı! Boğazın İki Yakasının Arası 6 Dakikaya Düşüyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, 1915 Çanakkale Köprüsü hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Turhan bu konuda yapmış olduğu açıklamalarında projenin tamamlanmasıyla iki yaka arasının 6 dakikaya düşeceğini söyledi.

Gündem 24.11.2018 - 15:27 15.07.2021 - 00:18 Emlak 365

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, 1915 Çanakkale Köprüsü hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Turhan bu konuda yapmış olduğu açıklamalarında projenin tamamlanmasıyla iki yaka arasının 6 dakikaya düşeceğini söyledi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan katılmış olduğu bazı programlar kapsamında bir konuşma yaptı. Konuşmasında yapımı devam eden bazı projeler hakkında bilgiler veren Bakan Cahit Turhan 1915 Çanakkale Köprüsü hakkında açıklamalarda bulundu. Bu proje ile boğazın iki yakasının mesafe süresinin 6 dakikaya düşeceğini söyleyen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, köprü projesinin ne zaman tamamlanacağını da açıkladı. İKİ BOĞAZ ARASI 6 DAKİYA DÜŞECEKUlaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan Lapseki Şekerkaya ve Gelibolu Sütlüce şantiyelerinde incelemeler gerçekleştirdi. Buralarda bakanlığın yapımı devam eden projeleri hakkında bilgiler veren Bakan Cahit Turhan, 1915 Çanakkale Köprüsü'nde, deniz içerisinde yapılmış olan temel iyileştirme amaçlı kazı ve kazık çalışmaları tamamlanmış durumda olduğunu söyledi. İnşa edilecek olan köprünün yapım ayrıntıları hakkında açıklamalarda bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, projenin tamamlanmasıyla Kuzey Marmara bölgesini Güney Marmara bölgesine, Ege ve Batı Akdeniz bölgesine bağlanacağını söyledi. "Yaklaşık ulaşım süresi normal şartlarda bir saat, trafiğin yoğun olduğu saat ve günlerde bu süre 5 saate kadar çıkıyordu. Bu projenin hizmete girmesiyle artık Çanakkale Boğazının her iki yakasındaki seyahat süresi 6 dakikaya inecek. Avrupa'dan gelip de Ege bölgesine gidecek olan trafik artık deniz araçlarında beklemeden veya İstanbul Boğazı'nı, körfezi dolaşmadan bu köprü vasıtasıyla çok kısa bir sürede Ege bölgesine, Güney Marmara bölgesine ulaşmış olacak."Köprünün ne zaman tamamlanacağı ile ilgili de bilgiler veren Bakan Cahit Turhan hedeflerinin 18 Mayıs 2022 olduğunu söyledi. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@