Ulaştırma Bakanı Turhan: Kanal İstanbul'dan Yılda Asgari 1 Milyar Dolar Gelir Elde Edeceğiz

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Kanal İstanbul Projesine ilişkin açıklamalarında merak edilen gelir konusuna değindi.

Emlak Haberleri 13.01.2020 - 12:20 15.07.2021 - 00:10 Emlak 365

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Kanal İstanbul Projesine ilişkin açıklamalarında merak edilen gelir konusuna değindi. Projenin tamamlanmasının ardından yıllık ne kadar gelir elde edileceğine ilişkin rakam veren Bakan Turhan'ın açıklamaları haberimizde.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan yapmış olduğu konuşmasında Kanal İstanbul Projesine ilişkin yeni değerlendirmelerde bulundu. Kamuoyu tarafından merak edilen konu başlıkları üzerinde duran Bakan Turhan yıllık gelir, su kaynakları, deprem konularına değindi. İşte Ulaştırma Bakanı Mehmet Cahit Turhan'ın Kanal İstanbul açıklamaları. KANAL İSTANBUL PROJESİNİN AMACIUlaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan konuşmasının başında Kanal İstanbul Projesi'nin amacına değindi. Bu kapsamda amacın ülkemizde deniz trafiğinin güvenli ve emniyetli sağlanması, insanların, değerlerin korunması olarak açıklayan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, İstanbul Boğazı'nı kullananlara yeni bir su yolu oluşturmak istediklerini dile getirdi. Projenin amacına ilişkin ifadelerinde ayrıca Otoyol standardındaki Kanal İstanbul'dan güvenli şekilde günde 185 gemi geçirebileceğiz. Şu anda Boğaz'dan 118-125 gemi geçirebiliyoruz, dedi. YILLIK BEŞ MİLYAR DOLAR GELİRKanal İstanbul Projesi ile ilgili olarak gelir konusuna ilişkin de açıklamalarda bulunan Bakan Turhan, projenin yıllık getirisine ilişkin şu ifadeleri kullandı. "68 bin kapasiteli kanaldan 50 bin gemi geçtiğinde yıllık 5 milyar dolar gelirimiz olacak, bu rakamlara gelecekte ulaşacağız." Bakan Turhan gelir konusuna dair ayrıca Kanal İstanbul'dan geçecek gemilerden alınacak paranın, asgari yıllık net 1 milyar dolar civarında olacağını bildirdi. Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@