Ulaştırma Bakanı Turhan'dan Çok Önemli Kanal İstanbul Açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan Türkiye'nin en çok konuşulan gündem maddelerinden biri olan Kanal İstanbul projesi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

EMLAK HABERLERİ 07.08.2018 - 11:37 15.07.2021 - 00:20 Emlak 365

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan Türkiye'nin en çok konuşulan gündem maddelerinden biri olan Kanal İstanbul projesi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Turhan yapmış olduğu açıklamasında 100 günlük eylem planı içerisinde Başkan Erdoğan tarafından açıklanan Kanal İstanbul projesi hakkında ilgili bakanlıklar ile koordineli bir şekilde çalıştıklarını söyledi. Kanal İstanbul İhalesi Ne Zaman Yapılacak?Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuna açıklanan 100 Günlük İcraat Programı'ndaki Türkiye'nin gurur projeleri için çalışmaları hızlandırdık.Programın en önemli projeleri arasında yer alan Türkiye'nin prestij projesi Kanal İstanbul etüt proje işinin tamamlanması ve yapım ihale ilanına çıkılması için hem Karayolları hem de Altyapı Yatırımları genel müdürlüklerimizin çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor" dedi. İhalenin mümkün olan en kısa sürede yapılabilmesi için süreç hızlandırılmış durumda. İlk Etapta Kanal İstanbul Etük Proje Ayağı Tamamlanacak Kanal İstanbul projesi için açıklamalarda bulunan Bakan Turhan ilk etapta Kanal İstanbul projesinin etüt proje ayağının tamamlanacağını söyledi. Bunun için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Karayolları Genel Müdürlüğü ve Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü ile koordineli çalıştıklarını belirten Turhan bu sürecin tamamlanmasının ardından en geç 3 ay içerisinde Kanal İstanbul ihalesi yapılacağını söyledi. Kanal İstanbul'un Uzunluğu Ne Kadar Olacak?Türkiye'nin prestji projesi olarak isimlendirilen Kanal İstanbul projesi güzergahı Küçükçekmece-Sazlıdere-Durusu koridoru açıklanırken Kanal İstanbul uzunluğu ise 45 km. olarak belirlenmiş durumda. Kanal İstanbul ihalesi ise yap işlet devret modeli ile yapılacak. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@