Ulaştırma Bakanlığı Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolunun Ulaşıma Açılacağını Açıkladı

Bir süredir yapımı devam eden Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolunun bir bölümü 30 Ekim 2019 tarihi itibariyle kullanıma açılacak.

Emlak Haberleri 26.10.2019 - 11:23 15.07.2021 - 00:12 Serhat Karaman

Bir süredir yapımı devam eden Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolunun bir bölümü 30 Ekim 2019 tarihi itibariyle kullanıma açılacak. Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamanın detayları haberimizde.

Türkiye'nin otoyol üretime dair en dikkat çeken projelerinden olan Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu hakkında müjdeli haber geldi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü söz konusu otoyol projesinin ne zaman açılacağına dair bir bilgilendirme açıklaması yaptı. Kurum konuya ilişkin açıklamasında söz konusu otoyol projesinin bir bölümünün 30 Ekim tarihinde kullanılmaya başlanacağını aktardıMENEMEN ALİĞA - ÇANDARLI OTOUOLU AÇILIYORKarayolları Genel Müdürlüğü ilgili otoyol projesine dair yayımladığı açıklamasında söz konusu otoyolun trafiğe açılmasına ilişkin kararın Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından onaylandığı bildirildi. Bu kapsamda vatandaşlar Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu'nu 30 Ekim saat 00.00'dan itibaren kullanabilecekler.Vatandaşlara yapılan uyarılarda söz konusu otoyolda asgari hız limitinin 40 km en yüksek hız limitinin ise 120 km olduğu duyuruldu. Vatandaşlara uyarıların da yer aldığı açıklamada, "Erişme Kontrollü Karayolu olarak trafiğe açılan bu kesime, yayaların, hayvanların, motorsuz araçların, lastik tekerlekli traktörlerin, iş makinelerinin ve bisikletlilerin girmesi yasaktır." bilgisi paylaşıldı. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@