Ulaştırma Bakanlığı'ndan Zam Açıklaması: Marmaray Zammı TCDD Tarafından Değil İBB Tarafından Yapıldı

Ulaştırma Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir basın açıklaması ile Marmaray ulaşım fiyatlarına yapılan yüzde 35'lik zam hakkında bilgilendirme yaptı.

GÜNDEM 10.02.2020 - 13:54 15.07.2021 - 00:10 Emlak 365

Ulaştırma Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir basın açıklaması ile Marmaray ulaşım fiyatlarına yapılan yüzde 35'lik zam hakkında bilgilendirme yaptı. Bakanlık duyurusunda söz konusu zammın kendilerinden kaynaklanmadığını ve zammın İBB'ye bağlı faaliyet gösteren UKOME tarafından alındığını ifade etti.

Gün içerisinde TCDD tarafından Marmaray ulaşım fiyatlarına yüzde 35 oranında zam yapıldığına dair basında haberler yer almıştı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Marmaray'a yapılan bu zam konusunda bir açıklamada bulundu. Bakanlığın resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan basın açıklamasında zammın Ulaştırma Bakanlığı'na bağlı TCDD'den kaynaklı olmadığı ifade edildi. ZAM KARARI İBB'YE BAĞLI UKOME TARAFINDAN ALINDIUlaştırma Bakanlığı'nca yayımlanan basın açıklamasının başında İstanbul'da şehiriçi toplu ulaşım ücret tarifelerinin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı başkanlığında toplanan Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) kararları ile belirlendiği hatırlatıldı. Bu çerçevede UKOME'nin bugün itibariyle geçerli olmak üzere İstanbul'da ki tüm toplu taşıma araçlarına zam kararı alındığı ifade edildi. Karar kapsamında ise ortak kart kullanılan İETT otobüsleri, metro hatları, tramvaylar ve Marmaray ücretlerine yüzde 35 oranında ki zammın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından uygulandığı bildirildi. Ulaştırma Bakanlığı'nın basın açıklamasının sonunda ise şu bilgi yer aldı. "Görüldüğü üzere Marmaray’da ulaşım hizmetlerine yapılan yüzde 35 oranındaki zam, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’nın yönettiği Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin kararıyla İBB tarafından uygulanmaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur"Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@